РІШЕННЯ № 1686 від 17 березня 2020 року Про звернення депутатів Трускавецької міської ради (до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з приводу обвалів, які утворилися в наслідок діяльності ПАТ "Стебницьке гірничо-хіміч

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області 

(СІМДЕСЯТ ПЕРША ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ СЬОМОГО  ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

Від   17 березня 2020 року                       1686

  

Про звернення депутатів Трускавецької міської ради

(до Президента України, Кабінету Міністрів України,

Верховної Ради України з приводу обвалів, які

утворилися в наслідок діяльності ПАТ "Стебницьке

гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" 2017 та 2020 років"

та напрацювання заходів із забезпечення екологічної рівноваги.

 

             Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

                                                                                                                            В И Р I Ш И Л А: 

  1. Прийняти звернення депутатів Трускавецької міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, згідно з додатком.
  2. Звернутися до органів місцевого самоврядування (міст Дрогобич, Борислав, Стебник, Дрогобицький район) щодо проведення виїздного засідання сесій місцевих рад в м. Києві (Кабінету Міністрів України вул.Грушевського, 12/2) після завершення карантину в Україні.
  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ (І.Кенц-Березюк).

  

                                                                                            Міський голова                                                 А.Кульчинський

Додаток

до рішення міської ради

№ 1686 від 17.03.2020р.

З В Е Р Н Е Н Н Я

до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з приводу обвалів, які утворилися внаслідок діяльності ПАТ  "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" 2017 та 2020 років та напрацювання заходів із забезпечення екологічної рівноваги

30 вересня 2017 року відбувся обвал карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал". Як зазначили в Державній екологічній інспекції у Львівській області зсув був прогнозований та відбувся через невиконання приписів підприємством.

            Упродовж останніх кількох років Львівська обласна рада та органи місцевого самоврядування Дрогобицького регіону, в тому числі і Трускавецька міська рада неодноразово звертала увагу центральних органів державної влади України на негативні обставини діяльності на території Львівської області ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал". На жаль, відповідної реакції на наші звернення не було. БайдужістьФонду державного майна України, який виступав організатором відчуження з державної власності цього підприємства, призвела до негативних екологічних наслідків, техногенних аварій та загрожує подальшим погіршенням ситуації.

            15 березня 2020 року відбувся уже другий обвал карстових порід у зоні зазначеного вище рудника, поряд з тим який мав місце в 2017 році.

            Уже сьогодні потрібні значні кошти для ліквідації наслідків такої бездіяльності та уникнення можливих негативних процесів руйнування інфраструктури, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів, розташованих у районі підземних виробіток.

Окрему увагу хочемо звернути на транспортне сполучення з курортним містом Трускавець,а саме - ділянка дороги Т1402 Пісочне-Східниця проходить у межах гірничого відводу рудника №2, який на сьогоднішній день і несе найбільшу загрозу. Так відповідно до геофізичних досліджень науковців дана дорога на відрізку Дрогобич-Трускавець зазнає негативного впливу від процесів, які мають місце в руднику №2, відбувається деформація дорожнього полотна, а утворення розколів несуть загрозу для мешканців даного регіону.

Поряд з пандемією COVID 19 для функціонування одного з найбільших курортів України, який приймає гостей не лише з України, ай з понад 30 країн світу, в кількості понад 220 тисяч щорічно, втрата прямого сполучення може призвести до занепаду курорту як такого.

Беручи до уваги вищевикладене, просимо Вас вжити усіх можливих заходів на державному рівні, а саме: передбачити кошти та невідкладно почати виконання робіт по будівництву об’їзної дороги до міста курорту, дати відповідні доручення та проконтролювати виконання ряду природоохоронних заходів з мінімізації впливу геологічних процесів в карстах рудника №2 в тому числі із залученням ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал".

        

                                                                                     Секретар міської ради                                                     Н.Пономаренко

 

 

 

 

 

 

 

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок