РІШЕННЯ №1961 від 10.11.2020 року Про звернення депутатів Трускавецької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо необхідності скерувати пацієнтів після перенесеної хвороби COVID-19 на санаторно- курортне лікування

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області 

(СІМДЕСЯТ ДЕВ’ЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО  ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ) 

Р І Ш Е Н Н Я

від 10 листопада 2020 року                       1961

  

Про звернення депутатів Трускавецької

міської ради до Кабінету Міністрів України

щодо необхідності скерувати пацієнтів після

перенесеної хвороби COVID-19 на санаторно-

курортне лікування

  

             Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,   міська рада

                                                                                                                     В И Р I Ш И Л А:

 

  1. Прийняти звернення депутатів Трускавецької міської ради до Кабінету Міністрів   України щодо необхідності скерувати пацієнтів після перенесеної хвороби

COVID-19 на санаторно-курортне лікування, згідно з додатком.

  1. Направити звернення депутатів Трускавецької міської ради до Кабінету Міністрів   України.
  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, санаторно-курортної сфери

та молодіжної політики (М.М.Кіселичник).

                                                                           Міський голова                                                                   А.Кульчинський

Додаток

до рішення міської ради

від 10.11.2020р. № 1961

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Трускавецької міської ради до Кабінету

Міністрів   України

В теперішній час в Україні спостерігається стрімке збільшення числа пацієнтів з респіраторними вірусними захворюваннями, що викликані новим короно вірусом COVID-19. Враховуючи те, що період поновлення після хвороби є досить тривалим,вважаємо за необхідне скеровувати пацієнтів після перенесеної хвороби COVID-19 на санаторно-курортне лікування,що доцільно зазначити в протоколах клінічних рекомендацій по медичній реабілітації хворих, що перенесли короновірусну інфекцію.

Для пацієнтів, що потребують реабілітації це прекрасна можливість отримати кваліфікаційну допомогу з використанням існуючої медичної інфраструктури курортів України в поєднанні з кліматотерапією та іншими лікувальними природними ресурсами що доступні тільки на курортах.

           Трускавецька мінеральна вода «Нафтуся» сприяє підвищенню імунітету. Вже з самого початку вживання цієї води імунна система людини зміцнюється. Пацієнтам, котрі проходитимуть реабілітацію після перенесеної хвороби COVID-19 і потребують відновлення сил та зміцнення імунної системи, чудово допомагає «Нафтуся», особливо в поєднанні з фізіотерапевтичними методами реабілітації, масажем. А чисте, не забруднене промисловими відходами повітря – реабілітаційний ефект гарантовано. Тому оздоровлення в Трускавці так позитивно впливає на імунну систему відпочивальників, а отже і на стан їхнього здоров’я взагалі. Оптимальним для реабілітації таких хворих є період перші 2-3 місяці після хвороби, коли ще можливо поновлення роботи легень навіть якщо їх функції частково втрачено. Тож не потрібно втрачати час.

Також слід зазначити, що туристична галузь України першою відчула на собі наслідки активної фази карантину. Більшість об’єктів розміщення   до середини червня  залишались зачиненими, не мали можливість офіційно приймати відвідувачів. У результаті одними із найбільш постраждалих внаслідок карантинних обмежень стали туристичні, курортно-рекреаційні та оздоровчі об’єкти (санаторії, пансіонати, оздоровчі комплекси), які практично повністю припинили свою діяльність.

         Побоювання другої хвилі пандемії короновірусу стримує поновлення діяльності санаторно-курортних закладів у повному обсязі, тож зазначені вище заходи стануть корисними не тільки для пацієнтів, а ще зможуть допомогти відновленню роботи курортів. 

         Просимо в найближчий час розробити Порядок скерування на санаторно-курортне лікування пацієнтів після перенесеної хвороби COVID-19 , зокрема на курорт Трускавець.

                                                                                   Секретар міської ради                                                            Н.Пономаренко