У Трускавці триває сезонна висадка свіжих саджанців

 Цього року холодна і сніжна зима негативно вплинула на зелені насадження міста. Поламало багато кущів, чимало декоративних рослин також не витримали. Тож працівники КП «Парк Курортний» дбайливо висаджують нові саджанці, під керівництвом інженера садово-паркового господарства (дендролога) Уляни Демакіної.  

 «Наша посадка полягає в тому, щоб зберегти той стан клумб, який є зараз, на цей час, і ми досаджуємо кущі, які не пережили зиму. Цього року поламало кущі ялівцю, сорту «Blue Arrow», який важко переносить сніжні зими, попередні зими він так само був поламаний і вітром, зрештою, такий кущ не живе довго до 10-15 років, тож вони вже своє віджили. Цієї весни ми викопали поламані й натомість підсаджуємо нові саджанці. Вирішили брати  довговічніші – кепарисовики лавсони, 5 штук, які ростимуть біля сходів, що ведуть від санаторію «Весна» до головного бювету», - розповідає Уляна Демакіна.

 Також, цієї весни комунальники садили декоративні кущі на квітниках Майдану Кобзаря та на вулиці Шевченка. Тут досаджували азалію, тую західну. Ці кущі часто висмикують (крадуть), росли страждають й від тварин, особливо собак. Як зазначає дендролог, чимало саджанців доводиться досаджувати майже щосезону.

 Сьогодні на квітниках у парку досаджують 15 штук спіреї японської в місцях де було випадання. У «Маминому саду» посадили лапчатку та спірею, щось більш екзотичне на цій ділянці посадити складно, адже там багато тіні, а саджанці люблять хоча б напівсонце. А з іншого боку з цього місця саджанці також крадуть, тому нічого вартісного туди не садитимуть.

 Як пояснює дендролог Уляна Демакіна, яка працює в Трускавці вже 20 років, проблема крадіжок саджанців є на свій території міста, це намагаються виправляти, досаджувати нові, аби була дотримана композиція. Разом з тим хотілося б, щоб люди були більш свідомими й не витягували ті кущі, які висаджує місто, адже це робиться для того, щоб усі, як мешканці так і гості нашого курорту, могли милуватись тими деревцями, сакурами, чи трояндами.

 Під час весняної висадки додатково закупили ще 5 штук сакури сорту «Royal Burgundy», які висадять в районі Стебницького кільця. Цей сорт садять вже років п’ять, по периметру вздовж вулиць. Кущ має бордове листя і гарно прикрашає узбіччя міста. А для газонів, спеціально, привезли 5 сакур «Kanzan», яка має пишну квітку та зелене листя, більш декоративна.  

 Звісно, для міста цієї весняної посадки мало, але завжди щось планується змінити, чи досадити, зазначає дендролог. Цьогоріч підприємство закупило посадкового матеріалу на 12600 грн, це за кошти з державного екологічного фонду, які передбачені лише на закупівлю і посадку багаторічних дерев та кущів. Чимало дерев і кущів вдалося отримати завдяки благодійникам. А квіти, що живуть один рік і їх висаджують на клумбах закуповують за кошти міста. Чимало коштів підприємство витрачає і на спеціальні препарати для зрошування клумб від бур’янів і слимаків.

 Також, силами ПК «Парку Курортного», до Вербної неділі, впорядкують і оновлять клумбу біля хреста на новому кладовищі в с. Станиля. Туди досадять весняні квіти – віола (братчики), які гарно цвітуть, не бояться снігу й морозу, а на літо висадять петунію, або чорнобривці – стійкі до спеки.

 Відтак, робота з озеленення нашого міста триває. Так само як і прибирання територій від сміття - працюють комунальники, підприємці, долучається громада. Коли прибраний Трускавець «зацвіте», зможемо оцінити ту красу, яку, сьогодні, так бережно творять для нас працівники КП «Парку Курортного».

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок