previous arrow
next arrow
Slider

У Трускавці підбили підсумки Програми міської комплексної програма правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю за 2018 рік

 «Круглий стіл» приурочили до Дня людей з інвалідністю. Формат заходу був обраний не випадково. Окрім міської влади, начальника управління соціального захисту, начальника відділу сім’ї, молоді та спорту, начальника служби у справах дітей Трускавецької міської ради, директора Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Усі ці служби дотичні до трускавчан, які мають інвалідність.

 Звіт про виконання Програми підтримки людей з інвалідністю представила начальник управління соціального захисту населення Віра Ільницька. За минулий рік на реалізацію програми з міського бюджету було виділено 819,5 тис.грн . Ці кошти витратили на забезпечення достатнього рівня життя та соціальний захист осіб з інвалідністю; транспортне обслуговування осіб з інвалідністю, доступність, індивідуальна мобільність; медичне забезпечення та оздоровлення людей з інвалідністю; освіта інвалідів, рання соціальна реабілітація дітей з інвалідністю, просвітницька та виховна робота; участь у культурному житті, проведення дозвілля і відпочинку та заняття спортом; інформаційне забезпечення.

 Міська програма побудована на принципах адресності. У 2018 році адресна грошова допомога на покриття витрат на житло і комунальні послуги щомісячно становила 350 грн на особу, загальна сума з міського бюджету склала 395,0 тис.грн.

 Щомісячна грошова компенсація непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом 1 гр. у розмірі 15% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за особою, яка досягла 80-тирічного віку у розмірі 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2018 році склалала 315,0 тис.грн.

 Транспортне обслуговування . На забезпечення перевезення пільгових категорій громадян міським транспортом загального користування, в тому числі осіб з інвалідністю з міського бюджету було виділено 752,8 тис.грн, залізничним транспортом приміського сполучення в тому числі осіб з інвалідністю – 160,5 тис.грн.

 Медичне забезпечення. З міського бюджету виділили 258,0 тис.грн. на забезпечення трускавчан з інвалідністю безплатними медичними препаратами, 206,4 тис.грн на пільгове зубопротезування, надано 4 путівки на оздоровлення, забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Чотирьом особам з обмеженими можливості встановлено засоби обліку води на суму 5,8 тис.грн.

 Відповідно до розпоряджень міського голови 2018 році одноразову грошову допомогу виплатили 115 особам з інвалідністю на загальну суму 49300 грн. в т.ч.

 Активно з людьми з особливими потребами протягом року працювали: відділ освіти, служба у справах дітей, територіальному центрі, відділ сім’ї, молоді та спорту та Трускавецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 Відділом освіти розроблено і затверджено заходи щодо впровадження інклюзивного навчання у навчальних закладах на період до 2020 року. З 01.09.2018року відкрито 1 інклюзивний клас в СЗШ №1 та 1 інклюзивну групу у ДНЗ «2 «Ялинка».

 Для дітей з особливими потребами забезпечено належні умови для здобуття повної загальної середньої освіти у всіх 3 загальноосвітніх навчальних закладах.

 З 01.09.2018 року організовано для 10 дітей-інвалідів, які не можуть відвідувати школу, індивідуальну форму навчання.

Забезпечено психолого-педагогічний та соціальний супровід 34 дітей з обмеженими можливостями, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах у 2018/2019 навчальному році (у 2016/2017р – 33 дітей).

 Служба у справах дітей забезпечила 22 дітей з інвалідністю продуктовими наборами до Великодніх свят . 16 дітей з особливими потребами відвідати відвідали «Шепільську» базу відпочинку; 58 дітей з інвалідністю отримають солодкі подарунки до Дня святого Миколая; 11 дітей віком від 2 до 7 років безкоштовно відвідають дитячу кімнату розваг «Мікі Хаус» у м.Дрогобич в грудні. Щороку Трускавецька міська рада сприяє в організації для дітей безкоштовного перегляду циркових вистав.

 Відділ сім’ї, молоді та спорту організовував спартакіади серед інвалідів в 2017 та 2018 роках .

 Для людей з обмеженими можливостями в Територіальному центрі соціального обслуговування спеціалістами надаються близько 40 видів соціально-побутових та реабілітаційних послуг .

 Трускавецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 36 дітей з інвалідністю скерували на безкоштовне лікування в клініку відновного лікування ім.В.Козявкіна; 27 дітей з інвалідністю скеровано на проходження безкоштовного сеансу дельфінотерапії в дельфінарії «Оскар»; 3 дитини з особливими потребами скеровані на оздоровлення та відпочинок в ДП УДЦ «Молода гвардія» Щороку ТМЦСССДМ скеровує трускавецьких дітей пільгових категорій на відпочинок та оздоровлення в ДП «УДЦ «Молода гвардія», який розташований в Одесі та в Міжнародний дитячий центр «Артек», який розташований в одному із заповідних куточків Києва – Пущі Водиці, на базі санаторно-курортного комплексу «Пуща Озерна».

 Трускавецький МЦСССДМ є координатором проведення безкоштовної дельфінотерапії для дітей з особливими потребами, які проживають в м.Трускавці. Для сімей, якими опікується Центр, було організовано роздачу одягу.

 Також на «круглий стіл» було запрошено представника міської лікарні, керівників пенсійного фонду, фонду соціального страхування та центру зайнятості. Службовці ознайомили присутніх з переліком послуг, які надають їхні установи та змінами в законодавстві.

 Охочі мали можливість отримати відповіді на питання, які їх цікавили у фахівців галузі та міського голови.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок