Громадський простір Трускавця: на досягнутому не зупиняємось!

 Своєрідним звітом про досягнуте поділилися громадські активісти Трускавця на зустрічі з народним депутатом України Тарасом Батенком, яка відбулася сьогодні, 13 жовтня, в УРБАН-бібліотеці Трускавця. А звітувати було про що, адже за останні кілька років в час каденції міського голови Андрія Кульчинського втілено в життя ряд важливих для громади «твердих» та «м`яких» проєктів. Та найважливішим є те, що на досягнутому громадський сектор міста-курорту зупинятися не збирається, а в співпраці з міською владою шукатиме коштів, щоб мешканцям всіх вікових категорій жити в Трускавці ставало ще комфортніше. 

 Першим масштабним проєктом, реалізованим за кошти Державного фонду регіонального розвитку з ініціативи громадського простору Трускавця, стала УРБАН-бібліотека (бібліотека-філія №1 Трускавецької ЦБС). Її завідувачка Віра Савка розповіла про довгий шлях від ідеї до реалізації. Тепер УРБАН-бібліотека – це один з об’єктів, яким може гордитися наша громада. Нагадаємо, що на реалізацію цього проєкту міський бюджет теж виділяв кошти, а УРБАН-бібліотека повністю утримується за кошти громади. До речі, за каденції Андрія Кульчинського книг для бібліотек Трускавця закуплено більше, ніж за попередні 25 років.

 Інший «твердий» проєкт, який успішно завершився у 2021 році – це притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства. За допомогою ряду громадських організацій та коштів міського й обласного бюджету притулок відкрив свої двері в квітні цього року. «Хресною мамою» проєкту стала керуюча справами Трускавецького міськвиконкому Олена Петранич, а невтомною натхненницею та промоуторкою – Оксана Плитин (Трускавецький міський центр соціальних служб). Лише за півроку діяльності прихисток в притулку знайшли та реабілітацію пройшли 37 осіб (10 жінок та 27 дітей).

 В 2021 році завершено і реалізацію проєкту зі встановлення світлофора на вулиці Івана Мазепи. Депутат Зоряна Домбровська лобіювала цей проєкт ще з 2017 року, але справа рушила з мертвої точки після зібраних 100 підписів під петицією (збір організувала Оксана Ревич) та принципової позиції міського голови, що світлофору на Мазепи – бути! Бо де є ініціатива – там є підтримка влади міста, а відповідно і результат.

 Громадський простір Трускавця – активний та багатогранний. Про марафон молодіжних онлайн-тренінгів на різні теми для активної молоді Трускавця розповів Володимир Пфайфер, а Надія Гірько презентувала унікальну цікаву гру «Navigus».

 Активні трускавчани хочуть за сприяння чинної влади Трускавця та особисто міського голови Андрія Кульчинського і надалі змінювати наше місто на краще. Серед планів – багатофункціональний громадський простір URBAN-kitchen, який міг би бути реалізований на території колишньої котельні на вулиці Івасюка. Ідея міського простору (URBAN space) належить головному спеціалісту відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради Юлії Кардаш, а підписаний нещодавно міським головою Андрієм Кульчинським, депутаткою Львівської облради Тетяною Бей та представниками європейських донорських організацій меморандум про співпрацю є підставою для оптимізму.

 Так що у Трускавці з взаємодією влади та громади все добре, а буде ще краще.