8 шкіл, майже 40 гуртків та курс плавання замість фізкультури: у Трускавецькій громаді затвердили мережу закладів загальної середньої освіти

 На засіданні виконавчого комітету Трускавецької міської ради затвердили мережу закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти та закладів позашкільної освіти Трускавецької територіальної громади на 2021-2022 навчальні роки.  Цього року новий навчальний рік розпочнеться у восьми школах. Три навчальні заклади у Трускавці та чотири в кожному селі громади. Як розповів доповідач Руслан Гуняк, головний спеціаліст відділу освіти територіальна громада Трускавця налічує 3501 учня, а це 157 класів. Найбільш наповненою є СЗШ № 1 – 29 класів – 765 учнів, найменше учнів (39) у  Станильський ЗЗСО, які розподілені у чотирьох класах. Тут все залежить від населеності району. У трьох навчальних закладах відкриті інклюзивні класи:  НВК “СЗШ № 2 – гімназія”, СЗШ №3, Доброгостівський ЗЗСО, Уличненський ЗЗСО.

 Загалом керівники міста, зокрема, Микола Федоричак, начальник фінансового управління зауважив, що формування такої мережі потребувало зусиль, але сьогодні маємо позитивний результат. Як і торік освітня галузь не потребує окремих дотацій з міського бюджету на оплату праці вчителям (а це від 2 до 5 млн грн щорічно, впродовж 4-х років).

 Кардинальні зміни в освітній сфері відзначив Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця. Поряд з розвитком курортної галузі розвивається й інфраструктура для комфортного проживання кожного трускавчанина. «На фоні підвищення соціально-економічних показників за останні роки наше місто все частіше обирають для життя молоді сім’ї. Внаслідок внутрішньої міграції населення у Трускавці збільшується, лише за останні два роки на 2000 осіб. В результаті, більше учнів хочуть вчитись у трускавецьких школах, тож і освітня мережа збалансована, кожен клас укомплектований, тому видатки на зарплатню повністю покриває державна субвенція. Є можливість не лише зберегти колективи трускавецьких закладів, а й тих, які залишились працювати в сільських школах. Більше не постає питання закриття якоїсь зі шкіл, як це було у 2011-2012 з трускавецькою СЗШ №3», - каже Андрій Кульчинський.

 Згідно з новим рішенням у Трускавці відкриють 2 логопедичні пункти на базі першої, другої та третьої трускавецьких шкіл. Крім того, для учнів 5-11 класів вводять курс із плавання на уроках фізичної культури, які проводитимуться у ДЮСК “Спортовець”. В дошкільних навчальних закладах працюватиме 53 групи, в тому числі 10 спеціальних  груп , три інклюзивні та дві з короткотривалим перебуванням. У позашкільний час діти зможуть відвідувати Будинок учнівської творчості де функціонуватимуть 36 гуртків. У ДЮСК “Спортовець” відкрито 8 спортивних секцій.

 Також, рішенням виконкому затвердили графік викладання в школах предмету «Захист України», (попередні назви - «ДПЮ», «Захист Вітчизни»), який включили в навчальний курс з метою покращення патріотичного виховання юнаків їх моральної та фізичної підготовки до служби у збройних силах України (згідно з Наказом Президента).