У відділі освіти прогнозують, що державних коштів на Нову українську школу може не вистачити

У Трускавці наблизились до фінішу реалізації освітньої реформи - Нова українська школа. Відділ освіти трускавецької міської ради отримав кошти на закупівлю засобів для старту нового шкільного року. В рамках реформи місто має профінансувати 30%.

Попри те, що в Міністерстві освіти й науки запевняють, - Нова українська школа буде забезпечена всіма засобами та матеріалами, - трускавецькі освітяни не гарантують, що коштів вистачить. Про це, на понеділковій нараді, повідомив Орест Лобик, - завідувач відділу освіти міської ради Трускавця.

За його словами, згідно з методичними розробками, про те що необхідно придбати та, що має бути у школах, очевидно - коштів забракне. «На першому етапі ми будемо просити депутатів підтримати збільшення співфінансування з міського бюджету з 30% до 50%, аби була можливість забезпечити навчальний процес належним чином», - зазначив Орест Лобик.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Докладніше про зміни :

Реформа НУШ розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятків років. Проте зміни вже розпочались, і Міністерство освіти і науки робить усе, аби вони були невідворотними. Зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. На черзі – ухвалення нового закону “Про загальну середню освіту”, в якому буде більш детально розкрито зміни, та затвердження нового Державного стандарту початкової освіти.

Саме цей Стандарт у 2017/2018 навчальному році апробовують у 100 школах по всій Україні (по два перших класи). Уже зараз ці першокласники навчаються по-новому: опановують знання та навички через діяльність, а під час ранкового кола вчаться висловлювати свої думки і почуття та слухати інших. 

З 2018/2019 навчального року по-новому вчитимуться всі першокласники України.

Більше інформації про реформу за посиланням https://mon.gov.ua/ua/tag/nova-ukrainska-shkola

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок