previous arrow
next arrow
Slider

У Трускавці стартував Міжнародний конкурс професійних вокалістів Пам'яті Мусліма Магомаєва!

 Трускавець започаткував новий міжнародний  конкурс професійних вокалістів, присвячений пам’яті Мусліма Магомаєва. Організатори - Трускавецька міська Рада та Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва.

 «У світі є хороша традиція популяризувати курорти у якості культурних центрів. Це дає змогу  покращити імідж країни на світовій арені та привабити додаткові інвестиції. Всім відомі такі курортно-фестивальні міста як Сопот, Канни, Карлові Вари, Юрмала, – розповідає ведуча конкурсу, відома українська співачка Наталія Кудряшова, – Трускавець має високі шанси стати не лише курортною столицею України,  а й міжнародним культурним центром, адже щорічно його відвідують тисячі туристів з різних країн світу, зокрема й з Азербайджану.

 Ім'я Мусліма Магомаєва – це всесвітньо-відомий бренд, співак – зірка світового масштабу. Для України ця постать є цінною тим, що він ніс популяризував українську пісню – у його виконанні з найбільших пісенних майданчиків світу лунали й українські вокальні шедеври.

 Сьогодні у Трускавці відбулося урочисте відкриття Конкурсу та стартував перший конкурсний день. «Феномен Мусліма Магомаєва довший час володів поколіннями любителів музики, зокрема співу. Потім якось на теренах естради поселилася зовсім інша генерація з іншими чисто технічними засобами, які переважали над вокальними та психологічними, – розповідає член журі Народна артистка України, завідуюча кафедрою академічного співу Львівської Національної Музичної академії імені Миколи Лисенка, солістка Львівської Національної опери та Большого театру Людмила Божко, – і тому на фоні цього відродження феномену Мусліма Магомаєва є знаковим. Сьогодні йде ренесанс виконавців такого рівня і класу, я вважаю це надзвичайно важливим. З того, що я почула на попередньому відборі, можу сказати, що не скудіє наша українська земля талантами: співаками, виконавцями, професіональними з точки зору виконавства і підходу до самого співу. Журі буде складно визначити ліпшого з ліпших».

 Цікавим є конкурсний відбір учасників, перший тур якого пройшов всліпу. Члени журі прослухали 45 претендентів, з них відібрали 15. Саме ці конкурсанти змагатимуться за призові місця та винагороди. Сьогодні вони виконують дві пісні: оперну/оперетну партію та популярну українську естрадну пісню «Дивлюсь я на небо».

 Окрім того, Конкурс пам’яті Мусліма Магомаєва – є своєрідною платформою для талановитих вокалістів, яка може дати старт у їхній професійній кар’єрі. Послухати конкурсантів приїхали керівники продюсерських агентств, театрів, оркестрів, антрепренери.

 У журі Конкурсу - завідувачі вокальних кафедр Київської та Львівської Консерваторій, солісти європейських оперних театрів:

Голова журі – Народний артист України,  Голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва,  Посол Миру Гурбан Аббасов 

Члени журі Конкурсу:

Народний артист України, завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, соліст Національної опери України, професор, повний кавалер ордену «За заслуги» перед Україною, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Дяченко

Народна артистка України, завідуюча кафедрою академічного співу Львівської Національної Музичної академії імені Миколи Лисенка, солістка Львівської Національної опери Людмила Божко

Народна артистка України, режиссер, солістка хорватської Національної опери імені Івана Зайця (м.Рієка) Ольга Камінська.

 Конкурс має статус міжнародного – окрім вокалістів з України заявки на участь подали виконавці з Австрії, Британії, Болгарії, США та інших країн світу. Захід планується як щорічне фінальне змагання, у якому візьмуть участь найсильніші вокалісти, обрані на живих відбіркових турах протягом року у найбільших центрах України. 

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок