previous arrow
next arrow
Slider

Не потрібно годувати лебедів: у міській раді закликають трускавчан прислухатись до фахівців

 Через птахів, яких так вподобали мешканці та гості міста, на жаль, відбулись тривожні події, про це, на понеділковій нараді, повідомили трускавецькі рятівники. 

 Днями підрозділ трускавецького відділення ГУ ДСНС виїздив на порятунок собаки, який вискочив на тонкий лід, в той час, коли господарі годували лебедів. В результаті собака провалився під кригу і втонув до приїзду рятівників. Люди, на щастя, не постраждали.

 Ситуація обурила керівництво міста, оскільки територія питного водосховища не місце для прогулянок із собаками. Як зазначив Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця про всі випадки проникнення на територію питного озера слід повідомляти поліцію, складати протоколи на порушників і притягувати до відповідальності.

 Поряд з цим, напередодні, очільники Трускавця звернулись до фахівців-орнітологів за поясненням щодо поводження з дикими лебедями на озері.

 Як розповів Олексій Балицький, заступник міського голови Трускавця львівський орнітолог Андрій Кийко, знає про ситуацію в Трускавці й застерігає - людина не повинна втручатись в природні процеси. Науковець зазначає, що лебеді по своїй натурі птахи ледачі. Коли їх починають підгодовувати, то люди самі створюють проблему з птахами надалі. Вони звикають і не відлітають з водойми, а люди продовжують "рятувати" лебедів від морозу й голоду.

 "Виглядає на те, що проблема з лебедями створена самими людьми, які їх підгодовували. З цього, мимоволі, зробилась ціла атракція, попри те, що це територія питного водосховища. За словами орнітолога проблему можна вирішити в найближчий період потепління, а саме – припинити підгодовувати лебедів та приходити на озеро. За таких обставин лебеді повинні відлетіти на ті водойми де вони традиційно зимують, а це: Бурштин, або Добротвір, там, де працюють теплоелектростанції", - наголосив Олексій Балицький.

 Слід зазначити, що лебеді на питному озері в Трускавці щорічні гості. Кожної зими вони прилітають на кілька днів і відлітають на зимівлю. Тож, аби допомогти чарівним птахам слід утриматись від приручення їх до людських рук.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок