previous arrow
next arrow
Slider

У Трускавецькій міській лікарні застерігають: «більшість хворих на кір не були вакциновані»

 4 випадки захворювання на кір, за минулий тиждень, зафіксували трускавецькі медики. Про це на понеділковій нараді розповів Ігор Стасик, головний лікар Трускавецької міської лікарні.

 За його словами всі пацієнти – діти, які у свій час не були привиті від такої хвороби як кір. На сьогодні, хворим поставлені діагнози та направили їх до Дрогобицького інфекційного відділення на лікування.

             «ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР»

Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків.

Кір характеризується двохвильовою гарячкою, катаральним запаленням слизових оболонок дихальних шляхів, очей, етапним виникненням на тілі характерної плямисто-папульозної екзантеми, що залишає пігментацію.

Джерелом інфекції є хворі кором люди, з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом. У маленьких дітей часто буває стоматит.

Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються рідко - менінгіт і енцефаліт.

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань поодинокі.

Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, є у зоні ризику

Кір - це вакцино-керована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення.

Інших способів профілактики крім вакцинації немає, єдиний шлях зупинити спалах – зробити так, щоби населення було двократно імунізоване. Її потрібно робити двічі – в 12 місяців і в 6 років.

Ті, хто пройшов вакцинацію, отримують імунітет на багато років. Імунітет на все життя з'являється і у перехворілих на кір.


Пам′ятайте, що вакцинація проти кору являється єдиним ефективним засобом захисту від захворювання на кір дитячого і дорослого населення!

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок