Гран-Прі ІХ Трускавецького кінофестивалю виборов фільм «Толока»

 Чотири дні у Трускавці тривав ІХ Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат». Сьогодні фестиваль завершився, і це завершення було феєричним та зворушливим, а церемонія нагородження переможців мало чим поступалася церемонії вручення «Оскара». Зрештою, нагороду отримав і очільник фестивалю, але про все за порядком.

 Отже, день 27 червня для кінофестивалю розпочався з прес-конференції журі. Її можна переглянути тут.

 О 13.30 на алеї кінослави у Трускавці було відкрито бронзову таблицю в честь фільму-переможця «Корони Карпат» в 2019 році – стрічки «Мої думки тихі» (режисер Антоніо Лукіч). Під час церемонії виступили міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та акторка Ірма Вітовська, котра зіграла в цій стрічці головну роль, а цьогоріч очолила журі фестивалю.

 До речі, Трускавецька алея кінослави – єдина в світі, де бронзових плит-нагород удостоєні не окремі актори чи режисери, а фільми загалом.

 Після поповнення алеї новим символом кінослави головні події перемістилися до великого залу кінотеатру «Злата» (директор Володимир Ільчук), де й пройшли церемонії нагородження переможців та закриття кінофестивалю.

Чимало нагород здобула Київська кінематографічна школа – у третій конкурсній програмі Київський Університет Культури та Київський Національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого отримали цілу плеяду відзнак. Слова похвали лунали і на адресу кіношколи факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури.

 Що ж до другої конкурсної програми, то золоті «Корони Карпат» в короткому метрі отримали дві стрічки: «Ой» (реж. Ольга Золотарьова) та «Схрон» (реж. Оксана Войтенко).

 Та найбільша інтрига розгорнулася навколо повнометражних фільмів. Нагороди за кращу режисуру отримав фільм «Наші котики» (режисер Володимир Тихий), за кращий сценарій – фільм «Номери» (сценарій Олега Сенцова, написаний у московській в`язниці). Кращими акторами визнано Євгена Ламаха (фільм «Черкаси») та Марину Кошкіну (фільм «Забуті»). Спеціальною відзнакою нагороджено фільм «Атлантида» (режисер Валентин Васянович). А Гран-Прі цьогорічного кінофестивалю «Корона Карпат» здобула стрічка Михайла Іллєнка «Толока».

 Двогодинна церемонія нагородження переможців та закриття фестивалю стала справжнім митецьким дійством – з уривками кінокласики, музичними заставками, нагородами, щирими емоціями та сльозами радості, в обрамленні картин і спалахів фотокамер та під відмінний супровід ведучих Зоряни Конопельської-Петрас і Богдана Процишина. Вони намагалися відтягнути ту мить, коли генеральний директор «Корони Карпат» Олег Карпин скаже щемкі слова: «На цьому кінофестиваль завершує роботу! До зустрічі на Десятому Трускавецькому Міжнародному кінофестивалі «Корона Карпат»!». Але час невблаганний, тож ІХ кінофестиваль вже став частинкою історії кіномистецтва, кіноіндустрії та історії Трускавця.

 Кульмінацією дійства стало визнання довгорічних заслуг незмінного директора фестивалю, його ініціатора, ідеолога та промоутера Олега Карпина, якому відомий актор Євген Женін вручив Гран-Прі Рішельєвського Арт-фесту.

 Фото з четвертого заключного дня кінофестивалю «Корона Карпат» можна переглянути тут.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок