Доброгостову – 500!

 Сьогодні Доброгостів урочисто святкує 500-ліття від дня першої письмової згадки про село. Найдавніший документ, в якому вдалося віднайти згадку про село Доброгостів, пов'язаний з іменем польського короля Зиґмунта І Старого, датується він 28 серпня 1521 роком. В архівах Польщі віднайшов цей документ доктор історичних наук, професор Леонід Тимошенко – на прохання завідувачки шкільного музею Доброгостівської школи, вчительки історії Ганни Гундер. Тож в минулому році сесія Доброгостівської сільської ради вирішила відзначити 500-ліття першої писемної згадки про село саме 28 серпня 2021 року.

 Урочистості розпочалися святковими Божественними Літургіями в обидвох церквах села: греко-католицькій святого Миколая та православній святого архистратига Михаїла. Згодом на стадіоні розпочалися спортивні змагання силачів, які пройшли за сприяння братів Пасемків – депутата Дрогобицької районної ради Василя та депутата Трускавецької міської ради Любомира.

 А після спортивного свята відбулася офіційна церемонія за участі голови Дрогобицької районної ради Андрія Шевкенича, Трускавецького міського голови Андрія Кульчинського, старости села Василя Ірода, великої кількості доброгостівчан та гостей. Було вручено чимало грамот дійсно достойним людям, котрі своєю працею, наполегливістю та досягненнями вже прославили рідний Доброгостів. Грамот Дрогобицької районної та Трускавецької міської ради удостоєні всі сільські голови Доброгостова часів незалежної України, два духовні наставники громади, підприємці, прості жителі, котрі вкладають частинку своєї душі в рідне село.

 Варилися рибна юшка та куліш, гостей пригощали доброгостівським хлібом та смаколиками, діти мали можливість побавитися на батутах, а всі бажаючі – послухати святкових пісень. Свято в розпалі, а Доброгостів – одне з найбільших, найдавніших та найгостинніших сіл Дрогобиччини – продовжує виправдовувати своє історичне ім`я, де «добре гостять».

 Фоторепортаж з офіційного відкриття свята в честь 500-ліття села на стадіоні в Доброгостові можна переглянути тут.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок