Слова на вітер не кидаємо: розпочато спорудження дороги між селами Орів та Зимівки

 Село Зимівки – одне з найменших у Трускавецькій територіальній громаді за кількістю населення. Але не забуте. Рівно рік тому, в кінці серпня 2020 року міський голова Трускавця Андрій Кульчинський на храмовому святі в Зимівках запевнив жителів села, що тут буде дорога. Обіцянка почала виконуватися 1 вересня 2021 року – розпочато будівництво дороги, яка через Діл сполучатиме Зимівки з Оровом. 

 Села Орів та Зимівки до 2020 року утворювали Орівську сільську раду Сколівського району. З 1 січня 2021 року обидва села є складовою Трускавецької міської територіальної громади Дрогобицького району. І це є відновленням історичної справедливості, адже Орів та Зимівки споконвічно тяжіли до Трускавця, до Дрогобиччини, а не до Сколівщини чи Стрийщини.

 В цих селах, як і повсюди в Україні, проблем вистачає, та найголовнішою є сполучення, стан доріг. Ця проблема породжує інші: безробіття, від`ємне сальдо популяції, зростання кількості необроблюваних земель, згортання соціальної інфраструктури тощо. Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський поставив амбітне завдання – села повинні мати не лише одну дорогу, котра веде в тупик, а кілька автошляхів з різних сторін. Це сприятиме розвиткові сіл, надасть їм другого дихання, дозволить припинити процес скорочення кількості місцевого населення або навіть повернути його в зворотньому напрямку. Орів та Зимівки мають великі перспективи передусім як рекреаційні та туристичні зони, вважає Андрій Кульчинський.

 1 вересня стало знаковим днем для мешканців Зимівок – вони наочно побачили заїзд важкої техніки і початок підготовчих робіт для будівництва дороги. Окрім мешканців Зимівок на місці початку робіт побували міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, його заступник Олексій Балицький, який найбільше доклався до того, що ці роботи стартували, а також настоятель парафії в Орові та Зимівках о. Ярослав Мельник.

 «Зараз стартують підготовчі роботи з будівництва Орівської вітрової електростанції загальною потужністю 54,6 Мегавати. Кількість вітротурбін становитиме 10 штук. Проєкт передбачає будівництво дорожнього покриття та встановлення місцевих переїздів. Приємно, що дорога, яку ми будуємо для підвезення вітрових агрегатів, послужить для сполучення сіл Орів та Зимівки», - каже директор ТзОВ «Нордік-Буд» Любомир Башинський.

 «Сьогодні розпочалося будівництво нової дороги між Оровом і Зимівками. І почалося все з молитви. Отець Ярослав Мельник освятив старт робіт, робітників, техніку. Роботи проводяться коштами «Еко-Оптіми». Це початок великого інвестиційного проекту – будівництва Орівської вітрогенеруючої станції. Дуже масштабний проєкт з великою соціальною віддачею. Зшиваємо громаду. Назавжди. В наші задуми ніхто не вірив, але ми звикли ламати стереотипи. Тож робимо те, що обіцяли», - коментує подію міський голова Андрій Кульчинський.

 Старт будівництва дороги Зимівки-Орів 1 вересня 2021 року є свідченням того, що міська влада Трускавця і особисто міський голова Андрій Кульчинський слів на вітер не кидають. Це будівництво – лише початок, слідом за ним повинні бути інші кроки, зокрема ремонт центральної дороги в Орові та дороги Уличне-Зимівки, котрі знаходяться на балансі області. Звісно, такі речі не робляться за рік чи два, але якщо процес розпочато, то він незворотньо призведе до якісного результату.