Надія на колективний імунітет: Трускавецька громада вакцинована на чверть

 Про жорсткий карантин в Україні, як про щось невідворотне в Уряді заговорили з початком серпня, коли явною стала статистика нових заражень коронавірусом, кількість яких щодня росте. На фоні різкого погіршення епідемічної ситуації на Сході країни у Західних областях кращий стан справ, але все може змінитись вже за тиждень. Тож тема вакцинації, як єдиного визнаного світовою спільнотою методу стримання стрімкого поширення ковіду, залишається актуальною для очільників Трускавецької громади.

 Як розповів Ігор Стасик, головний лікар НКП «Трускавецька міська лікарня», за останній тиждень у місті зафіксовано 17 нових випадків на COVID-19 (загальна кількість 26). У більшості пацієнтів перебіг хвороби у легкій формі й вони лікуються вдома. Восьмеро хворих з коронавірусною інфекцією перебувають на стаціонарному лікуванні у Львові. За словами Ігоря Стасика нові реалії потребують загальноміської уваги та утримання тих темпів вакцинації, які маємо сьогодні. Власне у Трускавці зроблено 10 113 щеплень,  за минулий тиждень вакцинацію пройшло 1062 людей, серед яких, першу дозу отримало - 5966 (24 %) осіб, а повний цикл вакцинації, тобто дві дози, отримали - 4383 (18%) осіб. Тож, за даними Трускавецької міської лікарні - чверть нашої громади, на сьогодні, прищеплено проти COVID-19.

 «Це високий показник в області, однак недостатньо для того, щоб  говорити про колективний імунітет, який може врятувати Трускавецьку громаду від жорстких обмежень на період прогнозованого осіннього локдауну», - каже Ігор Стасик. Нагадаємо, що персонал Трускавецької міської лікарні вакцинований на 94%. Лише 20 осіб, які вказали поважні причини, ще досі не щеплені, але такі працівники знаходяться на контролі керівників та сімейних лікарів, зазначає Ігор Стасик. Швидкими темпами вакцинуються освітяни Трускавецької громади, тут позначка сягає 70%, за тиждень-два вчителі, які досі були у відпустках через літні канікули, пройдуть щеплення та досягнуть необхідного рівня 80 %, аби продовжувати роботу в межах жорсткого карантину.   

 Як зазначив Юрій Солян, начальник відділу з питань правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи, минулого тижня на засіданні Кабміну, Міністром охорони здоров’я анонсовано, що у третій декаді вересня, на початку жовтня планується введення жорсткого карантину. Однак Міністерство охорони здоров’я спільно з держпродспоживслужбою та головним санітарним лікарем розробляють і планують  впровадити певні пом’якшення для тих осіб, які є вакциновані хоча б однією дозою (вакциною визнаною та затверджено МОЗ України). Для людей, які матимуть «ковідні» паспорти відповідного зразка плануються пом’якшення під час введення так званого, червоного локдауну, коли для відвідувачів знову закриватимуться установи й підприємства. Також, Львівською ОДА відновлюється робота протиепідемічних служб щодо перевірки всієї області на дотримання протиепідемічних правил, як структурними підрозділами, так і конкретними підприємствами, організаціями на тій чи іншій адміністративній території. Таких груп було створено 4, якими керує відповідний профільний керівник, або заступник голови ЛОДА. Коли такі групи почнуть працювати офіційно не повідомляється, але, скоріш за все, їхня робота стартує вже цього тижня. На сьогодні Львівська область на ряду з іншими областями України залишається в зеленій зоні, карантинні обмеження діють ті, які були прийняті Кабміном ще у 2020 році залишаються, до жовтня продовжено й карантин.  

 Тож, в теперішніх умовах у Трускавці закликають громаду невідкладно вакцинуватись, адже це може врятувати місто від повного закриття, дасть можливість продовжувати працювати підприємствам, школам іншим установам. Відтак, місто продовжить функціонувати, надавати соціальні виплати потребуючим мешканцям, продовжувати фінансування закупівель обладнання, ремонтів та проєктів, які сприятимуть розвитку громади.

 «Сьогодні у нашій громаді кожен керівник, чи державного сектору, чи приватної установи несе персональну відповідальність за своїх працівників щодо вакцинації. Про це ми наголосили в рішенні, прийнятому на комісії з питань ТЕБ і НС. Нам не слід зупинятись поки Трускавецька МТГ не набуде необхідного колективного імунітету, того захисту перед жорстким карантином, який вже навис над всією державою», - зазначив Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця.