Творити без обмежень у Трускавці

 Мольберти, фарби, пензлі, ще свіженькі картини – зала Центральної бібліотеки Трускавця сьогодні перетворилась на галерею. Тут зібрались трускавчани, люди з обмеженими можливостями, аби взяти участь в майстер-класі «Натхнення, можливості, сяйво душі людської». До проведення майстер-класу запросили Евеліну Грицило, художницю-аматорку, працівницю трускавецької URBAN-бібліотеки, яка допомагала учасникам підібрати фарби та пейзажі, які вони бажали зобразити.
 Головним організатором заходу виступила Надія Заблоцька голова ГО «Трускавецька організація осіб з інвалідністю Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації СОІУ». Нещодавно вона стала авторкою соціального проєкту з яким перемогла у конкурсі Департаменту соціального захисту населення ОДА. До реалізації проєкту, також, залучені: Олена Соляник, художній керівник НД Трускавця, Ігор Ткачук, голова ГО «Львівської обласної асоціації ВО СОІУ», Галина Грицило, працівниця Центральної бібліотеки, Г. Бурмус, заступник голови ГО «Трускавецька організація осіб з інвалідністю Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації СОІУ».
 «Для нашої організації це перший такий масштабний проєкт, який переміг у конкурсі. Для проведення таких заходів нам вдалося залучити трохи більше як 12 тисяч гривеньбагато в чому нам допомагають міські установи, керівники та працівники. Проєкт поділений на три етапи. Буде надруковано інформаційний буклет про можливість участі у такому обласному конкурсі та про те, як це відбувалось у нас, другий етап маємо сьогодні – це арт майстер-клас та виставка картин, які тут будуть створені. До третього етапу ми ще готуємось, планується літературно-мистецький конкурс», - розповідає пані Надія.
 Важливою метою проєкту є підтримка людей з інвалідністю, сприяння процесу психологічної реабілітації та соціальної адаптації інвалідів засобами мистецтв, допомога у самовдосконаленні та самоствердженні талантів. Такі заходи часто доводять, що люди з інвалідністю наділені безмежними талантами, які розкривають їх багатий внутрішній світ, даруючи людям чудовий настрій та подають приклад розвитку особистості іншим особам з інвалідністю.
 У Трускавці насамперед міська влада завжди з особливою прихильністю відноситься до людей з інвалідністю, зокрема, Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця, який є ініціатором багатьох програм соціальної підтримки незахищених верств населення.
«Без сумніву, завдяки цьому проєкту особи з інвалідністю адаптуються в суспільстві, отримують творчий та соціальний розвиток. Для нас це важливо, адже це наші мешканці з якими я часто спілкуюсь й отримую багато корисних порад щодо того, як робити наше місто більш інклюзивним та привітним до людей з інвалідністю чи іншими особливими потребами», - зазначив Андрій Кульчинський. Він привітав автора та учасників з початком доброї та цікавої справи й побажав більше перемог і ще цікавіших проєктів. При нагоді, міський голова поспілкувався з присутніми на теми, які їх цікавили, зокрема говорили про субсидії, вакцинацію та наявні міські програми соціальної підтримки.