Не відкладайте підписання декларації з лікарями: у Міській лікарні продовжують приймати заяви

Не відкладати на потім підписання декларацій з лікарями, на понеділковій нараді на цьому наголосив головний лікар Міської лікарні Трускавця, Ігор Стасик. За його словами, від цього залежить фінансування лікарні. «Чим більше декларацій буде підписано, тим більше коштів надійде до бюджету Міської лікарні, для забезпечення надання медичних послуг мешканцям Трускавця», зауважив Ігор Стасик.

Він також зазначив, що 1 липня пройшла перша хвиля підписання угод медзакладів країни з Національною Службою Здоров’я. З цього часу лікарні, які підписали угоди отримують державне фінансування. У Львівській області є три такі медичні заклади: лікарня Гніздичівської ОТГ, Моршинська лікарня, Червоноградський центр надання первинної медичної допомоги.

Як повідомляють на сайті «Урядовий портал», НСЗУ буде оплачувати послуги закладів з надання первинної допомоги за принципом капітації. Капітація — це механізм оплати медичних послуг, коли заклад отримує встановлену суму за кожного пацієнта, незалежно від того, чи звертається він за медичними послугами. Капітація оплачується не з кишені пацієнта, а із загальних податків, які він оплатив у державний бюджет.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, складає 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти. Для дитини віком до 5 років — коефіцієнт 4, тобто оплата педіатру складатиме 1480 грн за дитину в рік. Для дітей віком від 6 до 17 років визначено коефіцієнт 2,2 — 814 грн. Для дорослих від 18 до 39 років — коефіцієнт 1 (370 грн). Для дорослих від 40 до 64 років — коефіцієнт 1,2 (444 грн), а для людей віком понад 65 років — коефіцієнт 2 (740 грн).

Трускавецька міська лікарня опрацьовує документи, щоб підписати договір з Національною Службою Здоров’я впродовж другого етапу – до 15 серпня. В цьому випадку фінансування надійде з 1 жовтня. Як зазначив Ігор Стасик, остання можливість для медичних закладів підписати угоди з НСЗ - до 1 січня. Як повідомляють у Міністерстві, медзаклади, які не підпишуть угоди з Національною Службою здоров’я, у 2019 році фінансування не отримають.

Слід зазначити, що однією з важливих передумов роботи медзакладів зі Службою — підключення до електронної системи охорони здоров’я. У системі мають бути всі місця надання медичної допомоги, уповноважені особи та медичні працівники, які будуть залучені до виконання договору. Документообіг між НСЗУ і закладами відбуватиметься в електронній формі. Усі вимоги до закладів надання первинної допомоги ухвалені окремою постановою. Заклад має бути устаткований відповідно до табеля оснащення, мати ліцензію на провадження господарської  діяльності з медичної практики.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок