previous arrow
next arrow
Slider

Трускавецькі освітяни розповіли про перші тижні роботи Нової української школи

 Головні зміни в освітньому процесі про які говорять вчителі та керівники шкіл: 12 річна освіта новоспечених школярів, ніяких оцінок за перші два роки навчання, абсолютно новий підхід до викладання з повсякденним використанням новітніх технологій.
 Для того, щоб забезпечити гідний рівень навчального процесу в школах Трускавця, освітяни, керівники міста, батьки першачків готувались і працювали більш як рік. Вчителі початкових класів проходили спеціальні навчальні курси. У кожній школі оновили технічне забезпечення. Відтепер усі перші класи оснащені: інтерактивними дошками, ноутбуками, проекторами, принтерами, сканерами, ламінаторами. До навчального процесу додали дидактичні матеріали: ігри, конструктори, іграшки. Закупили підручники, нові меблі, килимки.

 Як розповів Орест Лобик, начальник відділу освіти Трускавецької міської ради більшу частину дидактичного матеріалу школи отримали. З меблями, а саме з партами, трішки складніше, їх очікують у жовтні. Відділ освіти провів усі процедури щодо закупівель на Прозоро, але в Україні є лише декілька фабрик, які виконують такі замовлення, оскільки парти для першокласників мають бути одномісними та рухомими – підніматись і опускатись.

 Зауважимо, що виготовлення меблів іншого ґатунку, які Трускавець закуповував в рамках мікропроектів та інших проектів фінансування також затримується. Загалом за кілька тижнів міські школи та садочки отримають меблів на 1 млн грн.

 Що стосується підручників, то їх цього тижня тільки почали завозити. Тут запізнилось Міністерство, але, очевидно, через те, що після всіх процедур на Прозоро, виконавці не встигають друкувати. У жовтні всі перші класи будуть з підручниками.
 «Загалом, для реалізації освітньої реформи в трускавецьких школах закупили техніки на 494 364 тис. грн. З них, з державного бюджету профінансовано 49 060 тисяч гривень, з бюджету міста виділено 445 304 тис. гривень. В рамках програми місто зобов’язане було профінансувати 30% від 49 тисяч гривень, це приблизно 15 тисяч гривень. Хочу наголосити, що з міського бюджету на школи виділили у 30 разів більше коштів від суми співфінансування для того, аби забезпечити школи більшістю з необхідного на початок навчання. Важливо, що ми не робимо ці закупівлі одноразово. Щороку для кожного класу, за потреби, щось будемо купувати. Ось вже на цю сесію готуємо проект рішення про виділення додаткових коштів на потреби шкіл, відповідно до переліку, який формувався на основі звернень директорів, педагогічних колективів, батьків», - наголосив Орест Лобик.
 Слід зазначити, що в рамках державної реформи, реалізації проекту Нової української школи, не передбачені кошти на ремонти навчальних закладів, та у Трускавці цим напрямком активно опікується місто. Невдовзі відбудуться тендери на ремонти дахів та фасадів двох шкіл. «СЗШ №2 - гімназія» - 36 млн грн та СЗШ № 3 - 8 млн грн. Після підписання договорів, до кінця цього місяця розпочнуться роботи. Значні зміни чекають і на школу №1. Фінансування ведеться з різних бюджетів, в тому числі й міського, здебільшого це результати участі в обласних конкурсах мікропроектів, державних програмах фінансування.

На світлинах перші класи «СЗШ №2 – гімназії» та СЗШ №3.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок