previous arrow
next arrow
Slider

Легальна заробітна плата – забезпечена майбутня пенсія

 Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже важливим та актуальним. Адже, працівники іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню.

 Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Проте це з'ясовується згодом, коли особа звертається за призначенням пенсії.

 иплата заробітної плати в "конвертах" позбавляє громадян права на достойну пенсійну виплату при досягненні пенсійного віку. Відповідно до законодавства, розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку працівника, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду.
Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержувати зароблену пенсію за віком, по інвалідності чи у зв'язку з втратою годувальника.

 Крім страхового стажу одним з основних чинників при визначенні розміру пенсій є величина заробітку, з якого сплачено страхові внески. Слід зауважити, що за однакової тривалості страхового стажу, в особи, в якої вищий показник заробітної плати, розмір пенсії буде значно більший. Ось приклади розрахунку пенсії 3-м особам – жінкам, які мають однаковий страховий стаж (40 років 10 місяців), але отримували різні суми заробітної плати:

 Так, сума пенсійної виплати гр. Катерини, яка отримувала заробітну плату в мінімальному розмірі, становить1543,93 грн.(Основний розмір пенсії від стажу та зарплати 919,33 грн. + Доплата до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 532,67 грн. + Доплата за 10 років понаднормативного стажу (10%) 91,93 грн.); сума пенсійної виплати Гр. Валентини, яка отримувала заробітну плату у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат - 1983,88 грн. (Основний розмір пенсії від стажу та зарплати 1838,68 грн. + Доплата за 10 років понаднормативного стажу (10%) 145,20 грн.); сума пенсійної виплати гр. Надії, яка отримувала заробітну плату у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат - 2903,21 грн. (Основний розмір пенсії від стажу та зарплати 2758,01 грн. + Доплата за 10 років понаднормативного стажу (10%) 145,20 грн.)

 Наймані працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства. Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

 На сьогоднішній день автоматизована система Пенсійного фонду України надає можливість кожному працюючому особисто одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу.

 Перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них даних можна через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або скориставшись послугою СМС-інформування. Для того, щоб стати користувачем цих сервісів, потрібно здійснити просту процедуру реєстрації – звернувшись до фахівців органів Пенсійного фонду або ж зробити це самостійно на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису.

 Кожна особа працездатного віку повинна розуміти, що майбутня пенсія та страхові виплати ( лікарняні, допомога по безробіттю) це пряма залежність від офіційного працевлаштування та розміру одержуваної заробітної плати.

 Закликаємо керівників підприємств, установ, організацій та підприємців до неприпустимості випадків виплати заробітної плати "у конверті", а також її виплати в розмірах нижче мінімально встановленої законодавством.

Начальник Трускавецького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Руслана Каніна

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок