Парадокси конкурсу мікропроектів: за те, що місто заможне знімаються бали

 Цього року під час оцінювання проектів конкурсу місцевого розвитку 12 міст Львівщини не отримали балів через високі індекси податкоспроможності. Потрапив до цього переліку Трускавець, як місто, що має реальні доходи, а відповідно індекс податкоспроможності на високому рівні. Тому, під час оцінювання проекти від Трускавця не доотримали, в середньому, 1,5 бали. Міста з низькими індексами, навпаки, додатково отримали від 0,5 до 2 балів. 

 Чи могли 2 бали кардинально вплинути на відбір проектів переможців? «Так, могли», - розповідає Наталія Скибак, начальник управління розвитку міста. «Комісія не мала жодних зауважень до коректності складених заявок. Цю роботу, ми робимо не вперше і спеціалісти управління розвитку міста знають тонкощі написання проектів, тим більше, що ми працюємо з грантами міжнародних фондів, де заявки, в рази, складніші й отримуємо фінансування. Однак через такі причини як індекс податкоспроможності велика кількість наших заявок не добрали 0,5; 0,7; 0,2 бала».

 Для перемоги проекту велику роль зіграли відсотки співфінансування громади. Там, де міста вказали 20-22% - проекти мали перевагу і відповідно перемогу у конкурсі. Зокрема, це ті міста, які, окрім грошей мешканців, мали багатших спонсорів серед підприємців.
«Ми об’єктивно дивимось на спроможність громади й не ставили в заявках суми, які не зможемо зібрати реально. Звісно, ми звертались до підприємців і керівників санаторіїв, та все ж наше співфінансування досягало 16-17%, а це забирало нам прохідні бали», - зазначає Наталія Скибак.

 Однак, виграти проект це лише 50% справи. Алгоритм такий —спочатку місто використовує власний бюджет та кошти громади та завершує роботи, а потім отримує гроші від області. Також потрібно вчасно почати реалізовувати проект, а, як показує досвід, не усі міста та села на це здатні. Здебільшого через те, що не знаходиться те співфінансування, яке було заявлене у проекті. У минулі роки такі, міста втратили мільйони гривень обласних коштів, які потім були розподілені серед інших міст.
Так, у результаті участі Трускавця в конкурсі проектів місцевого розвитку, фінансування отримають три проекти з 16:

 «Капітальний ремонт виробничих приміщень харчоблоку НВК «СЗШ №2-гімназія» по вул. Данилишиних, 19 в м.Трускавець  Львівської області», загальний бюджет 386,478 тис грн.;

 Капітальний ремонт туалетних кімнат та каналізаційної системи в ДНЗ № 6 «Теремок» по вул. Лесі Українки, 21 в м.Трускавець Львівської області , загальний бюджет 299,882 тис грн.;

 Придбання меблів для спалень у ДНЗ № 7 «Дзвіночок» по вул Стебницькій, 94 в м. Трускавець Львівської області загальний бюджет 100,000 тис грн.;

 Разом з тим, продовжується фінансування програми розвитку Трускавця з міського бюджету в рамках ремонтів доріг та будинків, облаштування громадських територій та інших ініціатив мешканців.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок