Голова Львівської ОДА Максим Козицький розглядає пропозиції Трускавця щодо відновлення роботи курортів після карантину та в періоди його послаблення

 22 травня за участі заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода та міського голови Трускавця Андрія Кульчинського відбулося засідання Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця. За його результатами влада міста-курорту та представники бізнес-середовища (санаторно-курортна сфера та індустрія гостинності) напрацювали ряд пропозицій, які направили до розгляду голові Львівської ОДА Максимові Козицькому.

 Публікуємо пропозиції від Трускавця, які перебувають на розгляді очільника області.

«Шановний Максиме Зіновійовичу!

Зважаючи на критичну ситуацію, що склалась в зв’язку з пандемією корона вірусу в туристичній галузі України і в діяльності курортів карпатського регіону Львівщини зокрема, 22 травня на гірськолижному комплексі «Буковиця» (м. Борислав) відбулося виїзне засідання Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця, на якому було обговорені надважливе для курортів Львівщини питання – виходу з карантину та відновлення роботи санаторно-курортних закладів.

Клуб готельєрів і рестораторів Трускавця створений в 2018 році за спільної ініціативи голови правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька та голови Трускавецької міської ради Андрія Кульчинського для якісної комунікації, пошуку шляхів та реалізації заходів з метою розвитку курорту Трускавець керівниками та власниками закладів туристично-оздоровчої сфери спільно з міською владою і її очільником. Саме це неформальне об’єднання стало ініціатором проведення спільного відкритого засідання, з залученням керівництва обласної влади та сусідніх курортів для визначення подальших шляхів виходу Трускавця та інших курортів регіону з кризи. Та якісно зробити це можливо тільки в тісній консолідації з органами місцевого самоврядування курортів та обласною владою Львівщини.

Отож до участі в засіданні, на якому зібрались біля сорока керівників і власників туристичних, відпочинкових та оздоровчих закладів Трускавця і Східниці були запрошені і взяли участь заступник голови ЛОДА Юрій Холод, радник голови ЛОДА Богдан Матолич. Львівську обласну раду представили депутати Олександр Чебаненко і Олексій Балицький. Участь в засіданні взяли також генеральний директор Львівського аеропорту Тетяна Романовська та власники ресторанної мережі зі Львова Оксана і Володимир Каплун.

Місцеве самоврядування курортів представляли: міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, селищний голова Східниці Іван Піляк та заступник міського голови Моршина Микола Воєвода

На зустрічі, яку модерував голова правління Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України і член експертного середовища Львівщини Іван Цегенько, було напрацьовано ряд пропозицій, які вирішено направити Вам як голові Львівської ОДА для ширшого розуміння ситуації що склалась та прийняття конкретних рішень.

Вважаємо, що пропозиції, котрі сформовані за результатами дискусій між керівниками закладів, керівництва обласної влади і курортів Львівщини, допоможуть сприяти належному відновленню роботи санаторно-курортної та туристичної індустрії Львівщини. Зважаючи на те, що деякі пропозиції безпосередньо належать до компетенції Уряду пропонуємо, створити робочу групу в ЛОДА, яка б в найближчий час опрацювала нижчеподані пропозиції з добавленням своїх варіантів рішень та направила їх до Кабінету Міністрів України. З метою якісного і повного напрацювання рішень, в робочу групу просимо включити представника Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця, а також представників інших курортів Львівщини.

Пропозиції щодо виходу з кризи і відновлення роботи курортів Львівщини

  1. Застосування імуноферментних аналізаторів як альтернативи ПЛР-тестам зробити обов’язковим для прийому гостей на українських курортах.
  2. На загальнодержавному рівні потрібно прийняти чіткий алгоритм дій – що робити, якщо в закладі на курорті виявили людину з підозрою на коронавірус.
  3. Запровадити пільгові кредити та гарантовану допомогу в компенсації оплати праці для туристичної та курортної індустрії.
  4. Розробка та прийняття спеціальної державної програми, яка полягала б у скеруванні на санітарно-курортний відпочинок медиків, які на передовій боротьби з COVID-19, та осіб, які перехворіли на коронавірусну хворобу.
  5. На базі агломерації курортів Трускавець-Східниця-Моршин запровадити пілотний проект Регіон Здоров`я (на зразок існуючого в 2003-2005 рр. Курортополісу Трускавець, проте з врахуванням нових існуючих обставин та викликів, які перед державою ставить коронавірусна інфекція).
  6. Повне відновлення залізничного та автобусного сполучення в Україні з можливістю запровадження нових рейсів та напрямів до туристичних регіонів, зокрема на Львівщину.
  7. На період будівництва нової дороги Пісочне – Східниця відкрити тимчасово для руху легкового автомобільного транспорту стару дорогу на ділянці в зоні існуючих проваль з одночасним встановленням обмежувальних засобів щодо висоти та ваги ТЗ.
  8. Органам місцевого самоврядування на курортах надати повноваження закривати ті відпочинкові чи оздоровчі заклади, які порушують встановлені правила та санітарно-гігієнічні вимоги.
  9. Посилення профілактичної роботи в плані охороні здоров`я на Львівщині загалом, в тому числі популяризація місцевих лікувальних мінеральних вод Трускавця, Східниці та Моршина, особливо таких як «Нафтуся», яка має імуномоделюючу та імунопротекторну дію.
  10. При подальших продовженнях карантину чи відтермінування послаблень обмежень враховувати не тільки суху статистику (інцидентність, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я та середня кількість ПЛР-тестувань), але й економічні показники та можливі наслідки продовження таких обмежень.

Сподіваємося, що спільні пропозиції власників та керівників санаторно-курортних закладів і органів місцевого самоврядування Трускавця, Морщина та Східниці будуть враховані як такі, що дозволять курортам Львівщини якнайшвидше відновити свою повноцінну роботу вже найближчим часом, що стабілізує економічно-соціальну ситуацію в нашому регіоні».

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок