Питання залізничного сполучення – на постійному контролі

 Вчора, 10 червня, у Києві відбулася робоча зустріч міського голови Трускавця Андрія Кульчинського і його заступника Олексія Балицького з керівником Акціонерного товариства «Українська залізниця» Іваном Юриком. Мета зустрічі – покращення залізничного сполучення курорту Трускавець.

 Нагадаємо, що до моменту встановлення карантину в березні 2020 р. до Трускавця окрім електропоїзда «Львів-Трускавець» курсували пасажирські поїзди з Києва та Дніпра. Експериментальний потяг «Інтерсіті», який курсував кілька років до відміни в грудні 2016 року, виявився нерентабельним, тож був перенаправлений зі Львова на Перемишль. На жаль, немає прямого залізничного сполучення Трускавця з Півднем та Сходом України, зокрема нас цікавлять напрямки Одеса, Харків та Маріуполь.

 Окрім відновлення потягу «Інтерсіті» в зміненому форматі та прямого залізничного сполучення Трускавця з містами Сходу та Півдня нашої держави Андрій Кульчинський та Олексій Балицький обговорили з керівником АТ «Укрзалізниця» можливість закордонного залізничного сполучення. Зокрема Трускавець цікавить відновлення та покращення сполучення з Білоруссю і потяг до Перемишля через Хирів-Самбір. Пряме залізничне сполучення з Перемишлем через території Старосамбірського та Самбірського районів не лише пожвавило б рух туристів з Південно-Східної Польщі до Трускавця, але й дало б новий імпульс розвитку економіки гірських районів Львівщини, відкрило б їх для Польщі, ЄС та світу, дозволило б залучити інвестиції в розвиток гірських територій та курортів краю. Таким чином Трускавець відстоює не лише свої інтереси, але й інтереси всього Карпатського регіону згідно чотиристоронньої Угоди про міжнародну співпрацю, підписаної в травні 2016 р. містами Трускавець (Україна), Старий Самбір (Україна), Сянок (Польща) та Риманув (Польща).

 Також під час розмови з Іваном Юриком було обговорено покращення залізничного сполучення Львівщини загалом. Окрім зустрічі з керівником АТ «Укрзалізниця» перші особи міста-курорту провели ряд зустрічей в міністерствах, зокрема побували і в Міністерстві інфраструктури України.

 «Можна багато кудись писати. Але краще з людьми, які приймають рішення, зустрічатися. Сьогодні така зустріч відбулася в центральному офісі «Укрзалізниці» з її керівником Іваном Юриком. Є розуміння і підтримка. Не тільки щодо відновлення старих залізничних рейсів. Говорили про Інтерсіті, про лінію Перемишль-Хирів. Багато людей допомагає нам в цьому: Денис Шмигаль, Максим Козицький, Василь Лозинський, Олександр Ганущин, Юрій Холод, Олексій Балицький, Олександр Чебаненко. Всім їм дякую за розуміння і підтримку. Долаємо коронавірус і відпочиваємо безпечно у Трускавці», - зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок