Від мети до реалізації: Трускавецька делегація повернулась з Ватлінгена

Трускавець продовжує активний пошук партнерів серед європейських міст, як для залучення коштів, реалізації інфраструктурних проектів, так і для обміну досвідом й фундації співпраці та роботи над стратегією розвитку міста-курорту. Одна з останніх поїздок офіційної делегації з Трускавця до німецької об’єднаної землі Ватлінген поєднала у собі кілька цілей: -налагодження двостороннього партнерства та підписання офіційної угоди про співпрацю;

- напрацювання спільних проектів;

-обмін досвідом в сфері водопостачання, систем водоочищення та

каналізування, об’єднана земля Ватлінген має одну з найкращих

водоочисних систем в Німеччині;

-обмін досвідом в системі освіти;

-розробка стратегії розвитку міста та територій.

До Німеччини поїхали представники освіти, водоканалу, господарського комплексу Трускавця на чолі з міським головою Андрієм Кульчинським. « Наші німецькі партнери приймали нас дуже тепло, підготували насичену програму перебування з залученням різного роду експертів. Вони намагалися максимально наочно все демонструвати. Нам вдалося відвідати водонасосні станції в Харці, в Гарсені, ми спільно оглянули трубопроводи відеокамерою тощо. Крім системи функціонування водоканалу, дошкільної й шкільної освіти в Німеччині, ми ознайомилися з досвідом наших партнерів в питанні інклюзії. Нам вдалося відвідати спеціалізовані школу, садочок та цехи -місце роботи для неповносправних, а також отримати відповіді на питання організації догляду за людьми з обмеженими можливостями в сучасній Німеччині. Важливою була робоча зустріч з Джулією Томою, представником Академії менеджменту в Celle (Целлє) з якою розпочато переговори щодо залучення експертів цієї академії до написання спільно з нами Стратегії розвитку міста Трускавець. Якщо нам вдасться знайти джерело фінансування цього року, то ми запланували спільно підготувати такий важливий для нас документ, як Стратегія розвитку Трускавця уже в 2018 році», - розповідає Наталія Скибак, начальник управління розвитку міста Трускавецької міської ради, організатор поїздки. Вона також зазначає, що цим проектом передбачено лише «м’які» заходи, а фінансування інфраструктурних проектів  є неможливим. Однак це нагода напрацювати наступні спільні інфраструктурні проекти в сфері водопостачання, водоочисних систем та каналізування, термомодернізації будівель, вивчити досвід німецької шкільної та дошкільної освіти, а також стратегії розвитку з тим, щоб невдовзі отримати кошти для їх реалізації.

"Не менш важливе значення для нас в цій поїздці мала промоція нашого міста Трускавець, яку ми мали нагоду зробити в ратуші Ватлінгена. Ми підготували промоційні відеоматеріали та буклети німецькою мовою, щоб візуалізувати наше місто для німецької аудиторії, яка ніколи не була в Україні. Приємно було бачити статті про Трускавець на офіційному сайті об’єднаної землі Ватлінген та в газеті "Cellesche zeitung", - додає Наталія Скибак.

Результатом поїздки офіційної трускавецької делегації до Німеччини стане підписання офіційної партнерської угоди між об’єднаною землею Ватлінген та містом Трускавець.

Слід зазначити, що фінансування поїздок делегації з Трускавця до землі Ватлінген та відповідно ватлінгенців до Трускавця у червні цього року відбувалося завдяки ТОВ «ENGAGEMENT GLOBAL» з грантових коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН програми: Сервісна служба «Громади в Єдиному Світі» - Пакет швидкого запуску – Україна.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок