І квартал завершили гарно, в ІІ очікується недовиконання бюджету

 Сьогодні, 14 травня, відбулося засідання бюджетної комісії Трускавецької міської ради, в якому взяли участь всі члени комісії. На ньому було розглянуто 4 питання порядку денного, два з них викликали жваве обговорення – щодо ТОВ «Трускавецький водоканал» та показників міського бюджету.

 В роботі комісії взяли участь секретар міської ради Наталія Пономаренко, голова комісії Андрій Остапчук, депутати Тарас Матолич, Юрій Яворський, Василь Вовчанський, Зоряна Домбровська, Олег Карпин, Богдан Габшій, Олена Савченко, Роман Бучкович, тобто більше третини складу депутатського корпусу. Питання доповідали начальниця планово-економічного відділу управління розвитку міста ТМР Марія Заверюха, генеральний директор ТОВ «Трускавецький водоканал» Віктор Марченко, начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак.

 Постійна комісія з питань бюджету, фінансів, розвитку курорту, підприємництва, комунальної власності та майна розглянула такі питання:

  1. Про встановлення (обмеження) заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Трускавця.
  2. Щодо резолюції громадських слухань мікропідприємців.
  3. Про внесення змін до рішення Трускавецької міської ради №1408 від 31.08.2019 року.
  4. Про затвердження звіту про виконання бюджету міста Трускавця за січень-березень 2020 року.

 Перше питання стосується заборони (обмеження) продажу пива, вина, горілки та інших алкогольних і слабоалкогольних напоїв у магазинах міста. Таке обмеження діє в нічний час, з 22.00 до 08.00. Ініціативу розгляду другого питання висунули фізичні особи – підприємці, об’єднані в групу #Save_ФОП. Громадські слухання мікропідприємців проходили ще до початку карантину, і багато з їхніх вимог щодо мораторію на перевірки малого бізнесу, відміни чи відстрочки сплати певних податків та впровадження РРО виконані урядовими документами чи прийнятими ВРУ Законами України.

 Два останні питання стосувалися діяльності ТОВ «Трускавецький водоканал» та наповнення бюджету міста. Члени комісії уважно заслухали доповідь генерального директора водопостачального підприємства Віктора Марченка, він же відповів на їхні численні запитання. Через зупинку курорту у зв’язку з карантином різко впала реалізація води, в найближчі місяці ситуація навряд чи покращиться. Тому позику містові, надану підприємству в серпні минулого року, підприємство просто фізично повернути не в силі, тож час повернення відстрочать до середини жовтня.

 Через зупинку всіх санаторіїв, готелів та інших курортних закладів будуть недопоступлення і в бюджет міста, прогнозує начальник фінуправління Микола Федоричак. Якщо бюджет І кварталу виконаний і навіть трішки перевиконаний (106,3%), то вже в місяці квітні його виконання склало трохи більше половини від запланованого. Подібний показник на Львівщині лише в курортному Моршині, що є яскравим свідченням того, що від запровадження карантину в економічному плані курорти потерпіли найдужче. У травні ситуація з наповненням бюджету навряд чи буде кращою, прогнозує начальник фінуправління

 Депутати, серед яких є і керівники санаторно-курортних закладів, прогнозують провальний червень, і мають слабку надію, що можливо в липні санаторії спробують запрацювати на мінімальний прибуток. Так, і Андрій Остапчук (сан. «Шахтар»), і Юрій Яворський (сан. «Кришталевий палац») стверджують, що поки не буде відновлене нормальне залізничне і автобусне сполучення, до того часу оздоровниці не зможуть запустити свою роботу. Адже власним автотранспортом може приїхати не більше 10-15% гостей. Не слід очікувати цього року і іноземців, а в січні-лютому 2020-го їх було чимало.

 Микола Федоричак розповів, що влада міста вже вживає різні заходи економії, а за результатами першого півріччя доведеться проводити секвестр бюджету. Найгіршим є непрогнозованість подальших дій уряду щодо карантинних обмежень, а розмови про можливість повторного введення жорсткого карантину викликають страх у всіх, хто дотичний до курортного чи туристичного бізнесу.

 Секретар міської ради Наталія Пономаренко на завершення засідання бюджетної комісії нагадала депутатам про необхідність подати декларацію про доходи за 2019 рік до кінця травня, та попросила прийти на сесію 21 травня у вишиванках (в третій четвер травня Україна відзначає День вишиванки). Також вона нагадала, що рівно рік у Трускавці функціонує система «ГОЛОС», яку вперше депутати випробували у травні минулого року.