Ланцюгова реакція на коронавірусну кризу

 Сьогодні, 26 серпня, відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів, розвитку курорту, підприємництва, комунальної власності та майна. Участь в роботі комісії взяли депутати Андрій Остапчук, Олег Карпин, Зоряна Домбровська, Тарас Матолич, Богдан Габшій та секретар ТМР Наталія Пономаренко. Було розглянуто три питання, які доповідали начальник відділу освіти Орест Лобик, начальник УЖКГіБ Сергій Максимич та начальниця управління комунальної власності Ольга Сегер.

 Члени комісії практично без обговорення підтримали проєкт рішення «Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста у 2020/2021 навчальному році». Щодо рішення про надання пільги підприємцям, які орендують місця в КП «Парк курортний», депутат Андрій Остапчук вніс пропозицію надання пільг з оплати не лише на вересень, а до кінця року. Адже ситуація з наповненням курорту непроста – санаторні заклади заповнені на 15-30%, відповідно підприємці також потребують підтримки міста в цей непростий час. Недопоступлення обігових коштів спричиняє згортання ряду програм та призупинення розвитку, місто, підприємства, підприємці стали «на паузу». Наступний рік навряд чи буде набагато кращим, прогнозує депутат Андрій Остапчук.

 Найдовше дискутували на бюджетній комісії з приводу проєкту рішення «Про внесення змін до рішення міської ради № 1691 від 14.04.2020р. "Про затвердження міської цільової Програми із забезпечення діяльності ТзОВ «Трускавецький водоканал» на 2020 рік». Мова про фінансову підтримку водоканалу, котрий також відчув на собі всі наслідки коронавірусної кризи. Як зазначив керівник ТОВ «Трускавецький водоканал» Віктор Марченко, підприємство завжди орієнтувалося на споживачів з числа юридичних осіб, і реалізація води щомісячно становила в районі 160 тис. м. куб. Через зупинку курорту в березні ц.р. ці обсяги зменшилися втричі, зараз реалізація становить близько 60 тис. куб. м. води в місяць. Щоб зменшити фінансові втрати, підприємство перейшло на 4-денний робочий графік та на інші кроки, проте борг наростає. Ланцюгова реакція є такою: через коронавірусний карантин санаторії не можуть працювати в повному обсязі, відповідно через недозаповненість купляють значно менше води, а через це водоканал не може розраховуватися з КП «Дрогобичводоканал» за покупну воду. Іншими словами, через карантин Трускавець як курорт постраждав дуже сильно, в тому числі постраждало і ТОВ «Трускавецький водоканал» як підприємство, переважно орієнтоване на продаж води санаторіям і готелям.

 Таке замкнене коло потрібно розривати, каже голова бюджетної комісії Андрій Остапчук, адже не може водоканал бути бездонною бочкою. Для цього потрібно шукати шляхи виходу. Про це детальніше поговорять на завтрашній сесії (27 серпня), адже питання водоканалу бюджетна комісія завершила з позначкою «на розгляд ради». Тож на сесії депутати мають шанс показати які вони патріоти міста і чи підтримають рідний трускавецький водоканал.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок