Нові ставки податків будуть диференційованими та справедливими

 23 червня відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, підприємництва, комунальної власності та майна (голова Анатолій Стародуб).

 Найперше члени комісії підтримали фінансування цільових програм матеріально-технічного забезпечення територіального сервісного центру № 4642 РСЦ ГСЦ МВС у Львівській області у м. Дрогобичі та технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку м. Трускавця на 2021 рік.

 Потім розглянули ряд питань, які доповідала начальниця управління комунального майна ТМР Ольга Сегер, зокрема щодо затвердження ліквідаційних балансів існуючих тільки на папері бібліотек в деяких селах, питання оренди тощо.

 Останній блок питань на бюджетній комісії доповідав начальник фінансового управління Микола Федоричак. Мова йшла про встановлення ставок та пільг із сплати туристичного збору, транспортного податку, збору за місця для паркування транспортних засобів, єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку на території Трускавецької міської територіальної громади.

 Нові ставки податків планується затвердити диференційованими, щоб була елементарна справедливість. Трускавецька ОТГ умовно буде розділена на три зони, і відсоток встановленого податку в ряді випадків може змінюватися відповідно до зональності. До першої зони входитиме м. Трускавець, до ІІ – села Модричі та Станиля, до ІІІ – села Уличне, Орів та Доброгостів. Наприклад, податок на нерухоме майно (окрема категорія житлових будинків) справлятиметься в розмірі 1% від мінімальної зарплати для юридичних осіб у всіх зонах, проте вже фізичні особи відчують цю диференціацію (1%, 0,5% чи 0,3%).

 Детальніше всі ставки податків ще обговорять на сесії міської ради, котра і прийматиме дане рішення.