Комунальники звіту не бояться

 29 липня відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, будівництва, інженерних комунікацій та екології. Комісія зібралася для роботи в повному складі: Мар`яна Губицька (голова комісії), Дмитро Данчишак та Любомир Пасемко.

 Було заслухано звіти керівників двох комунальних підприємств громади про їхню фінансово-господарську діяльність у 2020 році.

 Найперше звітував директор КП «Харчовик» Ігор Пранник. Підприємство налічує 6 чоловік, завершило минулий рік з мінімальним прибутком – напевно тому, що працювати доводилося мало (через жорсткий карантин з березня 2020 року «Пельменна» закрилася, а почала працювати в нормальному режимі з кінця травня 2021 р.). Підприємство виконує соціальну місію не лише тому, що в «Пельменній» можуть недорого поїсти середні соціальні верстви та найбідніше населення, а ще й забезпечує п`ять разів на тиждень безкоштовними гарячими обідами півтора десятка підопічних Трускавецького територіального центру соціального обслуговування – найобездоленіших самотніх осіб похилого віку.

 Надзвичайно важливу роль у житті Трускавецької громади відіграє комунальне підприємство «Парк курортний». Як розповів його директор Назар Веретка, на підприємстві працює 90 осіб, функціонують декілька дільниць: дільниця благоустрою міста, саночистка, обслуговування центрального парку, стерилізаційна, автотранспортний парк, доглядачі кладовищ. Громада витрачає на підприємство біля 15 млн. гривень в рік (кошти йдуть через УЖКГіБ), проте в «Парку курортному» заробляють і самотужки: надаючи різноманітні види послуг (асфальтування, косіння, копання могил екскаватором, прибирання, зрізка дерев тощо) та обслуговуючи торгові місця на деяких ринках. Торік вперше підприємство вийшло у збиток, і причиною цього знову ж таки був коронавірусний карантин. Орендарям місць на ринку надали пільги на оренду, тож відповідно підприємство недоотримало значні кошти.

 Роботу Назара Веретки комісія одноголосно визнала задовільною. Під час розгляду звіту було піднято питання посилення підтримки підприємства, зокрема щодо збільшення його штату шляхом створення філій у селах, котрі б займалися благоустроєм безпосередньо на сільських територіях. Як зазначив депутат Любомир Пасемко, також потрібно щось робити з сільськими дорогами, особливо бічними, які часто у незадовільному стані.

 Окрім керівників двох комунальних підприємств на комісії з питань ЖКГ заслухали і начальника управління ЖКГіБ ТМР Сергія Максимича. Розглядалися два технічні питання, які стосуються діяльності ТОВ «Трускавецький водоканал» та КП «Трускавецьвода».