5 травня Угоду про міжнародне партнерство урочисто підписали Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця, Тетяна Терлецька – голова Старосамбірської районної ради, Войцех Фарбанєц – Бурмістр Гміни Риманов, Вацлав Кравчик – Віце-староста Повіту Сяноцького.

Сторони домовились налагодити та розвивати взаємні контакти у різноманітних сферах: культурі, спорті, туризмі, охороні здоров’я, освіті, екології, охороні середовища, історичній спадщині.

Ідея співпраці в рамках Угоди міжнародного партнерства виникла під час робочого відрядження Андрія Кульчинського, міського голови Трускавця  до польського Повіту Сяноцького. Після перемовин та зустрічей за підтримки Маршала Сейму з Польської сторони, Львівської Обласної Державної адміністрації, Львівської обласної ради та Народних депутатів України визначили умови та підписали документ, що декларує готовність до співпраці чотирьох учасників Угоди.

Наявність партнерів для реалізації проектів транскордонної співпраці сьогодні є реальним кроком до фінансової підтримки Європейського Союзу. Завдяки партнерству з Польщею та підтримці Посла, на ремонт доріг в області вже виділено 100 млн. євро.  

«Україна буде сильною державою, коли матиме міцні громади. Я дуже люблю Трускавець, часто тут буваю і відпочиваю. Добре знаю Андрія Кульчинського та Тетяну Терлецьку як  реформаторів та промоутерів свого регіону. Вважаю, що їхня енергія помножена на досвід польських партнерів обов’язково приведе до успіху. Як представник виконавчої влади долучатимусь до того, щоб Угода переросла в добрі справи», – зазначила Парасковія Дворянин – перший заступник голови Львівської обласної ради.

Підписання Угоди проходило в одному з найкращих курортних комплексів Трускавця «Ріксос Прикапаття». Окрім сторін учасників угоди на урочистостях були присутні: Головний координатор з польської сторони, посол Сейму РП, член підкомітету з туристики  Пьотр Урузькі, Лев Підлісецький депутат Верховної Ради України.

З вітальним словом до присутніх та гостей звернувся Андрій Кульчинський. Він зазначив, що Трускавець вбачає у партнерстві великі перспектив для обох сторін. «Ми цінуємо практику колег з Польщі щодо реформування держави та успішного проведення децентралізації. Україна зараз переживає непростий період: конфлікт на Сході, формування іміджу держави-партнера Європейського Союзу. В цьому контексті Трускавець може стати ще одним локомотивом поглиблення дружніх відносин між Україною і Польщею – нашим найближчим сусідом і союзником серед європейських країн. В нас є давні традиції, унікальні курортні фактори, хороші санаторно-курортні заклади, мільйони пролікованих людей. Ми готові приймати велику кількість відпочивальників з Польщі, І це сприятиме як відновленню їх здоров’я, так і зміцненню дружби між нашими народами.Ми прагнемо спільної участі в інфраструктурних проектах в рамках унійної програми польсько-українсько-білоруського партнерства, покращення логістики між Трускавцем, Східницею, Моршином і Польщею напряму через Самбірський, Старосамбірський, Мостиський райони», – розповів про головні цілі співпраці Андрій Кульчинський.

Однією з підписантів Угоди стала голова Старосамбірського району Тетяна Терлецька, яка має багаторічний досвід міжнародної співпраці. За її словами будь-якій реалізації проектів передує угода про співпрацю. «Ми маємо такі угоди з Бещадським і Перемишльським повітами. Але до цього ми завжди напрацьовуємо виконавчий протокол. Кожного року ми плануємо які заходи будемо проводити разом і обовязково в протоколі зазначаємо спільні проекти, на реалізацію яких можна отримати кошти. Власне ця програма транскордонного співробітництва дає можливість отримати немалі кошти на розвиток інфраструктури. Скажімо проект, який ми реалізовували з Бещадським повітом це було будівництво об’їзної дороги, з Польського боку теж робили  ремонт дороги.  Загальна ціль проекту покращення доступності обох регіонів, як Бещадського так і нашого Старосамбірського району. Але це не єдиний напрямок, це і культурна спадщина, екологічні проекти. Чим більше маємо партнерів тим реальніше здобути кошти і щось зробити для своїх міст. Думаю ми заплануємо кілька заходів і будемо братись до роботи», – розповіла Тетяна Терлецька.

Представники польської сторони знайомі та співпрацюють з Трускавцем давно. Сьогодні партнерство виходить на новий рівень. Вони готові реалізовувати умови Угоди. «Для нас важлива ця співпраця. Ми маємо великий досвід. Оскільки наші міста схожі – це курорти зі схожою австрійською архітектурою. Польський Сянок і Трускавець мають приблизно однаковий вік. Місту Риманув 640 років, а з дня заснування курорту минає 140 років», – зазначив Войцех Фарбанєц – Бурмістр Гміни Риманов.

У червні планується наступний крок співробітництва – робоча зустріч в місті Сянок. Учасники Угоди визначатимуть спільні проекти та визначать графік виконання.

Залишити відповідь