На Сколівщині обговорили проблеми та перспективи Карпатського регіону

У конференції, яка відбулась 10 грудня на Сколівщині взяли участь голова Верховної Ради України Андрій Парубій, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, народні депутати,керівництво областей, районних та міських рад Карпатського регіону. 

Зокрема голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин наголосив на необхідності напрацювати окрему державну  програму розвитку гірських районів, без чого буде складно вирішити екологічні та інфраструктурні проблеми Карпат.

«По дорогах  у гірських районах має бути окрема поправка. Це дозволить вирішити не просто дорожню проблему, а й її соціальну складову.  Карети швидкої допомоги зможуть нормально реагувати на виклики, туристи легко добиратимуться до місць відпочинку у Карпатах. Також готова хороша дорожня інфраструктура приваблюватиме інвесторів», – пояснив Олександр Ганущин.

За його словами, недостатньо лише апелювати по допомогу до партнерів з Європейського Союзу, держава також має докластися до розвитку потенційно перспективного регіону.

 

 

 

«Туризм, зелений туризм, транскордонна співпраця  – напрямки, які до певної міри розвиваються самостійно, але водночас їх можна підтримати і коштами із Держбюджету», – переконаний голова Львівської облради.

На його думку, державну програму потрібно напрацювати якщо не наступного року, то до 2018-го.

«Радує, що ми відчуваємо підтримку наших ініціатив у Міністерстві регіонального розвитку, де готові  операторами цієї програми визначити не державний сектор, а органи місцевого самоврядування. Сьогодні ми не повинні просто констатувати рівень проблем Українських Карпат, а шукати шляхи їх вирішення. І державна програма – один із способів вивести гірські райони на новий рівень», – резюмував Олександр Ганущин за результатами зустрічі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *