Профілактика та розслідування нещасних випадків на виробництві

 Один із основних напрямків роботи Трускавецького   відділення Фонду соціального страхування України у Львівській області полягає у здійсненні заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної шкідливими умовами праці.

 Страховий експерт з охорони праці відділення спільно з представниками органів Держпраці здійснює контроль за своєчасністю та об’єктивністю проведення розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), аварій, підготовкою матеріалів розслідування, веденням їх обліку, вжиттям заходів до усунення причин їх настання. Громадський контроль здійснюють профспілки через свої виборні органи та представників, а також уповноважені найманими працівниками особи з питань охорони праці у разі відсутності на підприємстві (в установі, організації) профспілки.  

 За результатами перевірки матеріалів розслідування та/або у разі відмови роботодавця провести розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) чи скласти або затвердити акт за формою Н-1, а також у разі приховування факту нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) посадова особа Держпраці має право видавати обов’язковий до виконання припис за формою Н-9 щодо проведення розслідування, оформлення матеріалів розслідування відповідно до вимог Порядку № 337

 Роботодавець після одержання обов’язкового до виконання припису Н-9 зобов’язаний протягом 10 робочих днів забезпечити вжиття зазначених у ньому заходів, а також притягти до відповідальності працівників, які допустили порушення вимог законодавства. Про вжиття заходів роботодавець письмово повідомляє орган Держпраці в установлений у приписі строк.  

 Трускавецьке відділення ФССУ Львівській області веде облік: усіх нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), у розслідуванні яких брали участь представники Фонду. Облік нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), що сталися з особами, які допущені до роботи без оформлення трудового договору (контракту), ведеться роботодавцем, з яким встановлено факт перебування потерпілого у трудових відносинах.

 Фонд соціального страхування надає дані щодо нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві Держстату для проведення державного статистичного спостереження.

 Уповноважені органи чи наглядові ради підприємств (у разі їх утворення), міністерства, інші державні органи, місцеві держадміністрації зобов’язані на підставі актів за формою Н-1 проводити аналіз обставин і причин настання нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), аварій за підсумками півріччя та року, доводити його результати до відома підприємств (установ, організацій), а також розробляти плани заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам та/або гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям.

 У разі настання нещасного випадку на виробництві або за консультацією з питань: ь реалізації та впровадження на підприємствах системи управління охороною праці, прийняття участі у засіданнях чи в роботі комісії з охорони праці , з питань розроблення нормативних актів, з питань проведення профілактичних заходів, звертайтесь у Трускавецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області за адресою: м. Трускавець, вул. Крушельницької, 8 або за телефоном 5-03-10.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *