Трускавець місто-курорт представили на X міжнародному Форумі «Україна – Європа»

27 та 28 січня в польському місті Жешув (Ряшів) проходив захід, дуже важливий для України, її позиціонування як європейської країни. Форум Європа–Україна – це одна з найважливіших конференцій, яку від 2007 року проводить Інститут східноєвропейських досліджень. Головні теми засідань – процеси модернізації України, економічні реформи, проблема міжнародної безпеки, питання національних меншин та культурної спадщини, взаємовідносини та співпраця між Україною та Європейським Союзом, розвиток туризму в карпатському євро регіоні.

 – Підкарпаття – це природне місце для організації Форуму Європа-Україна, – наголосив спікер польського Сейму Марек Кухцінський:

– Ми пишаємося тим, що форум відбудеться вже вдруге у Ряшеві. Це вже десятий випуск, раніше заходи проходили у Лодзі та Києві. Ряшів та Підкарпаття – це природне місце, з огляду, зокрема, на географічне розташування».

 

 


  

 До участі у Форумі був запрошений голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. Організація тісно співпрацює з Інститутом східноєвропейських досліджень та Секретаріатом закордонних справ Сейму Польщі і мала змогу залучити до участі в Форумі міського голову Трускавця в якості спікера на одному з засідань. Мер Трускавця Кульчинський був доповідачем поряд з такими вже відомими політиками і спікерами як, наприклад, відомий чеський і європейський політик Карл Шварценберг – Глава княжого Шварценбергів, герцог Крумловський, ландграф Клеттгау, граф Зульц, в минулому міністр закордонних справ Чехії,  Давід Лясек – міністр спорту і туризму Польщі, Андрій Дещиця – Посол України в Польщі та інш. 


   Також Трускавець отримав можливість розмістити свій експозиційний стенд на виставці, яка проходила в рамках Форуму. Цей стенд управління розвитку міста підготовило спільно з управлінням туризму і курортів Львівської ОДА, і він був визнаний одним з найкращих на виставці посівши другу позицію. Це дуже важливо адже на Форумі були присутні 1 200 поважних осіб зі всієї Європи.

    Протягом двох днів Іван Цегенько та Андрій Кульчинський приймали участь в пленарних засіданнях, які проходили в декількох секціях. Головні теми засідань – процеси модернізації України, економічні реформи, проблема міжнародної безпеки, питання національних меншин та культурної спадщини, взаємовідносини та співпраця між Україною та Європейським Союзом, розвиток туризму в прикордонних територіях. Зокрема мер Трускавця представив місто-курорт з його унікальними лікувальними і туристичними можливостями. Андрій Богданович наголосив на винятковості і масштабності Трускавця як центру курортології, відпочинку, рекреації та медичного туризму в Карпатському євро регіоні.

  –   Такі Форуми – це своєрідна комунікативна площадка, в першу чергу. На таких заходах появляється унікальна можливість познайомитись і зав’язати контакти з представниками політичного істеблішменту України і Європи, бізнесовими і громадськими діячами. Ми спільно з Андрієм Кульчинським цей Форум використали ще й для потужної промоції Трускавця та його позиціонуванню в Європі як центрального курорту карпатського регіону. Впевнений що нам це вдалося якнайкраще! – розповів Іван Цегенько.  –Також за ці два дні ми мали змогу зустрітись з нашими старими друзями та познайомитись і поспілкуватись з багатьма відомими людьми, політиками, дипломатами, розповісти їм про місто-курорт, запросити в гості. А це дуже важливо тому що вперше за останні десятиліття Трускавець з містечкового рівня  потужно вийшов на європейський! Переконаний що це позитивно вплине на популярність курорту.

  На зворотньому шляху на запрошення мера Перемишля делегація з України побувала на відкритті нового гірськолижного спуску в цьому місті де мала змогу познайомитись і поспілкуватись з Польським прем’єр-міністром Беатою Шидло, котра спеціально приїхала на відкриття. Цікаво що цей відпочинковий комплекс збудований на спільні гроші європейського союзу і бюджету Перемишля.

– Мені було особливо цікаво побувати на відкритті такого відпочинкового центру бо ГО «ЄІУ» тісно співпрацює з гірськолижним комплексом «Буковиця» і 8-9 лютого 2017 р. ми спільно проводимо Перший міжнародний гірськолижний дитячий Кубок,  – розповідає Іван Цегенько,  – Вразив підхід до організації дозвілля своїх громадян в Польщі. Фінансування будівництва повністю здійснювалось не за кошти підприємців. На відкриття невеличкого лижного спуску приїхала прем’єр-міністр Польщі! Подію висвітлювали всі перші телевізійні канали, періодичні видання, радіо! А що ж в нас? На відомий і важливий дитячий фестиваль «Яскрава країна» в Трускавці не приїхав жоден телевізійний канал бо за приїзд і висвітлення запросили немалі гроші, незважаючи на те, що захід не є комерційним! Державні установи, які б мали на це реагувати, не звертають на такі випадки жодної уваги. 

  В Україну делегація повернулась з відчуттям, що Європейський Союз буде більш активніше нам допомагати. Але багато що залежить від нас – нашого розуму, згуртованості і віри в майбутнє.

Інформація ГО «Європейська інтеграція України»

   

  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *