Важлива інформація для внутрішньо переміщених осіб

        

Консультує  директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин. 

До Закону України «Про безоплатну правову допомогу» внесені зміни, які набрали чинності 5 січня 2017 року, стосуються і внутрішньо переміщених осіб.  Тепер цій категорії громадян гарантується державою право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Унесені зміни стосуються і громадян України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб. Вони забезпечені державною гарантією на отримання правових послуг, які передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону. Таким чином мають право на здійснення представництва їхніх інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та на складення документів процесуального характеру. Зауважу, що  цій категорії осіб надається безоплатна вторинна правова допомога лише з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Метою цих законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на  безоплатну вторинну правову допомогу. У даному випадку йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть в Україні близько 1 700 000 людей – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Який пакет документів необхідно надати внутрішньо переміщеній особі, аби отримати адвоката?

Звичайно, паспорт або інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), довідку про взяття на облік ВПО.

Нагадуємо, що на Дрогобиччині з першого вересня започаткували свою діяльність відділи Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – бюро правової допомоги. Фахівці приймають за адресою: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64,м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *