Їхня жертва не була марною!

 Сьогодні, 20 лютого, Трускавець разом з Україною та світом вшанував пам`ять Героїв Небесної Сотні. Протягом трьох днів, 18-20 лютого 2014 року близько сотні людей загинули за Гідність, Честь та Свободу у протистоянні з режимом Януковича. Другий Майдан, який ще називають Революцією Гідності, завершився перемогою українського народу, а майданівці стали першими добровольцями, які пішли зі зброєю в руках захищати незалежність України від московського агресора на східних рубежах.

 Вшанування Героїв Небесної Сотні у Трускавці розпочалося з покладання квітів, запалення лампадок перед Стелою Пам`яті, Державного Гімну України та панахиди. Панахиду у співслужінні з кількома священиками відслужив отець-декан трускавецький Петро Івасівка. У своїй проповіді він наголосив на тому, що Україна як ніколи потребує єдності, адже війна ще не завершилася, чому свідченням є нові напади агресора на Сході. І тільки спільно, без взаємних поборювань та звинувачень, без політиканства та думки тільки про свій власний добробут ми зможемо подолати ворога.

 До трускавецької громади, котра прийшла на вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні, звернулися також депутат міської ради Роман Бучкович та міський голова Андрій Кульчинський. Міський голова від імені всієї громади подякував кожному з тих, хто був на Майдані в ці страшні лютневі дні 2014-го та закликав ніколи не забувати подвиг наших братів та сестер, котрі без вагань віддали життя за Україну та її незалежність. Андрій Кульчинський згадав про засновника «Шпиталю Майдану» Зеновія Допілку, котрого сьогодні поховали у Трускавці і котрий, як і багато інших майданівців, що загинули в АТО чи за інших обставин, долучився до Небесної Сотні. Міський голова також закликав до єдності, адже в єдності сила народу. Немов на підтвердження цих слів хор виконав пісню «Боже, послухай благання…», котра є одним з духовних гімнів України.

 Герої Майдану були канонізовані українцями відразу після їхньої загибелі від куль беркутівців та снайперів, і долучилися до небесного воїнства під проводом Архистратига Михаїла. Україна ніколи не забуде подвиг тих своїх синів та дочок, котрі поклали життя на вівтар Вітчизни. Як і не забуде та не пробачить те зло, котре мусить бути покаране, сказала у слові на завершення траурного віче ведуча заходу, директорка Народного дому Людмила Лесишак.

 Вшанувати Героїв-Майданівців можна буде і в неділю, 23 лютого. У музеї історії міста о 15.00 відбудеться зустріч з родиною одного з наймолодших Героїв Небесної Сотні Романа Гурика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.