Трускавець і польське місто Ясло відновлють партнерство

Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця зустрівся з Ришардом Пабіаном – Бурмістром міста Ясло. Гості з сусідньої Польщі приїхали з товариським візитом, щоб відновити колишні та започаткувати нові традиції співпраці двох міст. Разом з Бурмістром приїхали Лешек Здуніскі, депутат міської ради, а також Патріція Дубовська, інспектор відділу розвитку і промоції міста.

«Ми вперше у Трускавці з візитом. Місто дуже гарне, це бальнеологічний курорт, одразу справляє велике позитивне враження», – каже Ришард Пабіан.

Андрій Кульчинський, розповів про багаторічну співпрацю Трускавця з різними польськими містами та відзначив, що Трускавець активно працює над реалізацією спільних транскордонних проектів в рамках програми Україна-Білорусь-Польща.

Пан Ришард розповів про позитивний досвід співпраці з Європейським Союзом та іншими країнами, які готові фінансувати різноманітні проекти.  «Гроші з Унії залучаємо постійно, це дає змогу реалізовувати багато вартісних, але необхідних для подальшої економії коштів проектів. Наприклад 2,5 млн євро Ясло отримало на модернізацію будинку культури. Загалом за останні роки до міста залучили 40 мільйонів Євро з Європейського Союзу», – розповів Ришард  Пабіан  – Бурмістр міста Ясло.  Польські партнери розповіли також про деталі їхньої децентралізації. Так за словами делегатів об’єднання міст та сіл в Гміни відбулось без обговорень – поділ запропонували в уряді. Попри це Бурмістр визнає, що ці зміни все ж таки відбулись на краще. Сьогодні бюджети Гміни наповнені, кошти залучають як з Євросоюзу так і з  Америки, Швейцарії та інших країн. В місті замінені всі газо та водопроводи, відновлені автошляхи. Ясло сьогодні працює над встановленням збірників для гарячої води, а також сонячних батарей на даху місцевого базару.  

Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця розповів про напрацювання, зокрема щодо реконструкції музею ім. М. Біласа, яке хочуть робити спільно з Польщею, або за Європейські гранти. Також місто має напрацювання в пошуку фінансових програм на реалізацію грандіозного проекту – реконструкції Парку.  

Сторони домовились про спільні проекти зокрема обмін школярами. Бурмістр Ясла запросив трускавецькі спортивні команди організувати спільні товариські змагання. Також в Ясло і Трускавці добре розвинена малоінвазивна хірургія, відтак домовились про обмін досвідом лікарів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *