Призначення житлових субсидій на опалювальний період 2018-2019

 З 1 жовтня 2018 року Урядом внесено ряд змін щодо умов надання  допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Основні з них:

 Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

 У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

 На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

 Право на субсидію мають ті родини, опалювальна, а не загальна,  площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

 До сукупного доходу при обчисленні субсидій також враховуватимуться грошові перекази, отримані із-за кордону, не враховуються сплачені аліменти.

 Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

 Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

 Також нагадуємо, що з травня 2018 року зменшено соціальні норми споживання газу тп електроенергії для потреб опалення. Соціальну норму житла, в межах якої держава надає громадянам субсидії становить 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство. У разі використання природного газу для індивідуального опалення норма становить 4,5 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період; у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення – 30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі.При цьому враховується коригуючий коефіцієнт, встановлений для Львівської області.

 Важливо, що з травня 2018 року для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання. Наприклад, якщо чоловік чи дружина особи із складу домогосподарства зареєстровані за іншою адресою, їхнє майно, транспортні засоби та доходи також враховуються при призначенні субсидії. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

 Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема: зміни у складі сім’ї члена домогосподарства; зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання; зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

 У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

 Про призначення житлової субсидії та іі розмір можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

 Прийом документів на призначення житлової субсидії триває. З початку жовтня у м.Трускавці в управління звернулося з новими заявами та деклараціями понад 500 сімей. На опалювальний сезон в м. Трускавці розмір житлових субсидій буде автоматично розраховано для 1572 сімей. Більш детальну інформацію про порядок призначення житлової субсидії можна отримати за телефоном гарячої лінії 5-41-93 або в громадській приймальні управління (вул.Бориславська,1).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *