Які є протипоказання до вакцинації від Covid-19 дітей 5-11 років: роз’яснення МОЗ

Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від COVID-19 конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини є важка алергічна реакція на компоненти вакцини чи на першу дозу вакцини.

Також слід відкласти щеплення, якщо температура тіла вище 38º. Водночас незначні інфекції, наприклад, застуда, або невисока температура не є протипоказанням до вакцинації.

Щоб вакцинувати дитину 5-11 років батькам з собою потрібно мати Свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна.

Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів – форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.

Під час запису слід обов’язково уточнити наявність спеціальної вакцини Comirnaty для дітей 5-11 років!

Нагадаємо, за минулий тиждень на COVID-19 захворіли 86 жителів Львівщини, 2 людини померли.

Якщо ви пропустили бустерне щеплення проти COVID-19, не біда – просто запишіться в найближчий пункт чи центр вакцинації та отримайте пропущене щеплення. Це подовжить Ваш захист від важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Зверніть увагу:

– Усі дорослі мають отримати первинний курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої антиковідної вакцини, дозволеної в Україні.

– Через 5 місяців після первинного слід зробити перше бустерне щеплення.

– Через 4 місяці після першого бустерного щеплення літнім людям та людям з хронічними хворобами рекомендовано зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати другий бустер.

– Якщо ви пропустили термін введення бустерної дози, зробіть її якнайшвидше.

– Для бустерного щеплення можна використовувати будь-яку наявну вакцину не залежно від того, якою вакциною ви отримали попередні щеплення.

Для щеплення не обов’язково мати декларацію з лікарем.

Знайти найближчий пункт чи центр вакцинації можна за посиланням www.vaccination.covid19.gov.ua/list

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *