1 жовтня в Україні розпочався осінній призов

 Осінній призов-2019 року в Україні: терміни

 Призов на строкову службу в Україні триватиме з 1 жовтня по 31 грудня 2019 року.

Кому прийдуть повістки?

 Чоловікам призовного віку (20-27 років), які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров’ям.

 Молоді люди 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Скількох українців призвуть?

 15 тисяч 200 осіб. Призовників розподілять таким чином:

 •  9000 будуть скеровані на строкову службу до Збройних сил України;
 •  4400 – у Національну гвардію;
 •  1000 – у Державну прикордонну службу;
 •  800 – до Державної спеціальної служби транспорту.

 Як діяти, коли прийшла повістка?

 Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів (з 1 по 10 жовтня) на явку у військовий комісаріат.

 Причинами неявки до військкомату можуть вважатися лише такі форс-мажорні ситуації, як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

 Скільки служитимуть призовники?

 Термін служби складе 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – 12 місяців.

 Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням терміну служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

 Кого не призовуть?

 Є низка підстав для відстрочки від призову:

 1. Сімейні обставини – опікунство над непрацездатними родичами; дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років; самостійне виховання дитини; сирітство; брат на строковій службі у цей час.
 2. Стан здоров’я – якщо офіцера визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.
 3. Навчання – інтернатура, аспірантура, докторантура. Також мають право на відстрочку особи, молодші 21 року, які здобувають освіту за денною формою.
 4. Професійна діяльність – священнослужителі; кандидати (доктори) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови – на термін виконання ними цих повноважень; поліцейські – на весь період їхньої служби.
 5. Не підлягають призову підозрювані у кримінальних злочинах.

 Що світить за ухилення від призову?

 Якщо призовник не з’явився у визначений час і місце або не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

 Покарання за ухилення від призову:

 Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 85-119 грн.

 1. Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн. (стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
 2. Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років умовно. (стаття 335 Кримінального кодексу України).

 На весь термін служби за солдатами строкової служби зберігається робоче місце та зарплата. Термін проходження строкової служби зараховується до трудового стажу. На час служби вони перебувають на повному медичному, речовому та харчовому забезпеченні. При звільненні в запас солдатові строковику виплачується грошова допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів (на сьогодні він для працездатних осіб становить 2007 гривень, з 1 грудня – 2102 гривні).

 Солдатів строкової служби та офіцерів запасу в зону ООС не відправляють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.