29 серпня – Національний День Пам’яті загиблих захисників України

 29 серпня, українці вперше офіційно відзначатимуть День пам’яті загиблих захисників України. 

 Волонтери, пошуківці та бійці з нагоди вшанування заготовили соняхи. Саме соняхи стали символом пам’яті загиблих українських бійців на Донбасі.

 Відзначати День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, 29 серпня постановив президент України Володимир Зеленський.

 ю дату було обрано, оскільки 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових (внаслідок розстрілу військами РФ української колони при виході з-під Іловайська (Іловайський котел).

 Окрім цього, у цей час саме поспіли соняхи, але збирати їх було складно, адже в серпні 2014 року в цих соняхах, зокрема, тривали бої й залишалися загиблі українські захисники. Тому сонях – символ скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами. Нині ж соняхи заготовляють на завтра бійці, які воювали в Іловайську, і ті, хто розшукував тіла солдатів. Зібрано 400 соняхів – за кількістю загиблих, плюс з урахуванням того, що деякі із них можуть зіпсуватися дорогою. Усі соняхи повезуть під стіни Михайлівського Золотоверхого собору, де знаходиться стіна пам’яті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.