У Трускавці відбулося засідання Колегії управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА

Сьогодні, 24 жовтня, у Трускавці в приміщенні актової зали готелю «Трускавець 365» відбулося виїзне засідання Колегії управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Зокрема до Трускавця прибули начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім`як, заступник начальника управління – начальник відділу фізкультурно-масової та організаційної роботи управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Андрій Тур, депутат Львівської обласної ради, голова Комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Петро Журковський. Учасників Колегії привітав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

– В цивілізованому суспільстві для влади одним з найголовніших завдань є турбота про здоров`я населення. Як лікар розумію і завжди про це говорю, що хвороби краще попередити, здійснити їхню профілактику, ніж потім лікувати. Фізична культура та спорт є запорукою здоров`я, тому у Трускавці ми приділяємо багато уваги та сил в цьому напрямку. По мікрорайонах міста встановлені тренажери для дорослих, біля кожної школи є футбольний майданчик зі штучним покриттям, у школах та ДЮСК «Спортовець» діти мають всі можливості для занять спортом. Я вітаю всіх учасників Колегії у місті здоров`я і бажаю всім здоров`я, яке є одним з найголовніших скарбів кожної людини, – сказав у своєму вітальному слові Андрій Кульчинський.

Начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім`як вручив міському голові Трускавця Андрію Кульчинському подяку за всебічну підтримку та сприяння розвикту галузі фізичної культури та спорту на Львівщині.

На Колегії було заслухано та обговорено роботу відділів у справах сім`ї, молоді та спорту міст Трускавця, Борислава, Моршина та Дрогобича. Детально про розвиток фізичної культури та спорту у Трускавці розповів начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль. Повністю текст доповіді можна прочитати нижче.

Інформаційна довідка про розвиток фізичної культури та спорту у м. Трускавець

/Заслухано та прийнято до відома на виїзному засіданні Колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації у м. Трускавець 24.10.2019 р./

Забезпечення реалізації державної політики з питань фізичної культури та спорту на території міста Трускавця покладено на відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради. Відділ підзвітний та підконтрольний міській раді, виконавчому комітету та міському голові.

Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Львівської обласної та Трускавецької міської рад, виконавчого комітету Трускавецької міської ради, розпорядженнями голови Львівської ОДА та міського голови м. Трускавця, цим Положенням та іншими нормативними актами відповідно до напрямків діяльності.

Основними завданнями відділу є:

  • виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на розвиток фізичної культури та спорту,
  • сприяння розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту;
  • сприяння молодіжним і дитячим громадським організаціям, федераціям з видів спорту та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи з питань фізичної культури та спорту;
  • організація і проведення фізкультурно-спортивних заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичною культурою та спортом, забезпечення пропаганди здорового способу життя.

В структуру відділу у справах сім’ї, молоді та спорту входять начальник відділу та два головні спеціалісти.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради працює згідно Міської цільової Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2015-2019 роки, а також календаря спортивних змагань та заходів, який затверджується на початку року та інших нормативних документів.

Масовий спорт

Згідно з інформацією, зібраною в межах формування державної статистичної звітності за формою №2-ФК, станом на 01.01.2019 року в м.Трускавець займаються спортом близько 4,7тис.осіб, що становить 24% загальної чисельності населення. З них – 2100 осіб займаються в навчально-освітніх закладах міста,727 осіб – в ДЮСК «Спортовець», 960 осіб – в інших клубах міста.

Види спорту, які культивуються в місті: футбол, баскетбол, бокс, волейбол, пляжний волейбол, вільна боротьба, плавання, теніс, настільний теніс, пауерліфтинг, шахи, шашки,бадмінтон, хортинг, скандинавська ходьба, спортивний туризм, карате. Кількість працівників фізичної культури і спорту, які проводять заняття становить 40 осіб.

На розвиток спортивної галузі в місті у 2018 році з місцевого бюджету було виділено 634,0тис.грн., з яких 194,0тис.грн. – на проведення спортивних заходів та змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту, що культивуються в місті, 440,0тис.грн. – на забезпечення участі міської футбольної команди у першості Львівської області з футболу. В 2019 році на підтримку спортивної галузі в місті затверджено фінансування з міського бюджету в сумі 532,0тис.грн., з яких 232тис.грн. на проведення спортивних заходів та змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту, 300,0тис.грн. – на забезпечення участі міської футбольної команди у першості Львівської області з футболу.

Всього протягом 2018 року відділом у справах сім’ї, молоді та спорту було проведено 30 міських змагань на суму 40,0тис.грн., 2 обласних турніри, які були профінансовані на суму 5,0тис.грн. (Відкритий обласний турнір з плавання «Трускавецька весна -2018 та обласний юнацький турнір з міні-футболу «Зимовий Трускавець-2018» серед дитячих команд 2007-2008 р.н.) та 6 всеукраїнських та міжнародних змагань, на проведення яких було виділено100,0тис.грн. з місцевого бюджету,серед яких – Всеукраїнський юнацький турнір з футболу «Трускавецька зима», та Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу «Зимовий Трускавець», Всеукраїнський юнацький турнір з боксу,чемпіонату України з морських багатоборств та акватлону серед юнаків та дівчат та інші.В 2018 році відділом забезпечено 19 відряджень спортсменів міста на змагання вищих рівнівна загальну суму 48,3тис.грн.

За 9 місяців 2019 року відділом було проведено 37 змагань різних рівнів, які були профінансовані на суму 160,0тис.грн. з місцевого бюджету.

За сприяння відділу та підтримки Трускавецької міської ради в м. Трускавець вже 8-й рік поспіль проводиться міська Спартакіада серед людей з інвалідністю та забезпечується участь команди міста в обласній спартакіаді людей з інвалідністю.

Вже другий рік поспіль в м. Трускавець відбувається благодійнийтурнір з міні-футболу, присвячений Дню української армії. Змагання проводяться під патронатом міського голови Андрія Кульчинського. Кошти, зібрані під час проведення турніру скеровуються на потреби воїнів АТО, які перебувають на передовій лінії фронту.

У 2020 році на розвиток спортивної галузі згідно Міської цільової Програми розвитку фізичної культури і спорту передбачено 665,0тис.грн. з місцевого бюджету, а саме 115,0тис.грн. – на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту; 150,0тис.грн. – на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з неолімпійських видів спорту; 400,0тис.грн.- на підтримку міської футбольної команди.

Також у місті функціонує дитячо-юнацький спортивний клуб «СПОРТОВЕЦЬ» – комунальний заклад позашкільної освіти, що надає освіту оздоровчого та фізкультурно-спортивного спрямування; є юридичною особою, діє на підставі Закону України «Про позашкільну освіту» та Статуту. У 2018 році обсяг фінансових надходжень від надання платних послуг з фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи на власній спортивній базі становив 650,0тис. грн. та 10,0тис. грн. з інших джерел. Усі кошти направляються для забезпечення навчально-тренувального процесу – ремонтні роботи, утримання і обслуговування обладнання спортивно-оздоровчого комплексу та котельні закладу, придбання спортивної форми та інвентарю, відрядження команд на всеукраїнські змагання.

У Трускавецькому дитячо-юнацькому спортивному клубі «СПОРТОВЕЦЬ» культивується 8 видів спорту: плавання, баскетбол (хлопці), волейбол (дівчата), теніс, бокс, вільна боротьба, футбол та бадмінтон.

Одна із форм виховної роботи у клубі – проведення зустрічей юних спортсменів з видатними спортсменами з метою формування національно-державного підходу до занять спортом, на яких презентуються методики тренувань. В ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ було організовано та проведено майстер-класи з видатними спортсменами Денисом Силантьєвим, Андрієм Котельником, Олегом Лісогором.

Щороку вихованці ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ» беруть участь у більше 100 різноманітних спортивно-масових заходах.

Так у 2018-2019 навчальному році (у період з 01 вересня 2018 року по 24 липня 2019 року) з вихованцями нашого закладу організовано та проведено 105 спортивно-масових заходів ( у т.ч. 44 у Трускавці) З них: 9 – Чемпіонати України, 25 – обласні змагання серед команд ДЮСШ Львівщини та Чемпіонати Львівщини, 24 – Всеукраїнські турніри, 33 обласні турніри та 14 – міські змагання.

200 учнів клубу виконали розрядні вимоги Єдиної спортивної класифікації України.

У квітні 2011 року батьківськими зборами та батьківським комітетом позашкільного навчального закладу створений Благодійний Фонд допомоги розвитку ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ» (БФДР), робота якого активізувала залучення батьків до участі у проведенні спортивно-масових заходів та зміцнення матеріально-технічної бази ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ». Зокрема БФДР регулярно залучається до співфінансування різноманітних мікропроектів обласного конкурсу.

З вересня 2018 року зроблено повну реорганізацію структури позашкільного навчального закладу в освітньому процесі у відповідності з новим Законом України про освіту (проведено зміни у Статуті, Навчальних програмах, навчальних планах та інших нормативних документах, які регламентують діяльність закладу.

Розвиток спортивної інфраструктури

Всього в м. Трускавець нараховується більше 70 спортивних споруд для занять спортом, серед яких 39 площинних спортивних споруд, а саме:

– 10 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням;

– 12 тенісних кортів;

– 4 футбольних поля;

– 2 спортивних майданчиків з синтетичним покриттям для гри у футбол

– та 1 універсальний спортивний майданчик;

– 13 інших спортивних майданчиків;

– 2 плавальних басейнів (25-метрових);

ДЮСК «Спортовець» має спортивно-оздоровчий комплекс, що відповідає вимогам для проведення змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів, з плавальними басейнами (ванни 25м х 8,5м, 10м х 6м), спортивними залами (зал для занять ігровими видами спорту, тренажерний зал із спеціальним обладнанням та інвентарем, зал загально фізичної підготовки для занять з боротьби та гімнастики ), з аудиторією для проведення теоретичних занять (на 30 чол.) обладнану сучасною оргтехнікою, двома ґрунтовими тенісними кортами та з кімнатами для розміщення приїжджих спортивних команд.

В рамках обласної цільової програми “Спортивний майданчик” в м. Трускавець в 2016 році було збудовано спортивний майданчик зі синтетичним покриттям по вул. Стебницькій (територія СЗШ №3), на реалізацію якого було виділено 500,0тис.грн. з обласного бюджету та 510,4тис.грн. – з місцевого бюджету.

Протягом 2017-2019 років згідно обласної програми “Спортивний майданчик” було встановлено 5 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням в мікрорайонах міста, на реалізацію яких було виділено:

– в 2017 році – 100,0тис.грн. з обласного бюджету та 113,5тис.грн. з місцевого бюджету;

– в 2018 році – 100,0тис.грн. з обласного бюджету та 162,7тис.грн.- з місцевого бюджету;

– в 2019р.- 70,0тис.грн.- з обласного бюджету та 86,1тис.грн.- з місцевого бюджету.

В рамках Конкурсу державного фонду регіонального розвиткуздійснено реконструкцію спортивного майданчика на території «СЗШ №2-гімназія» по вул. Данилишиних, 19, на реалізацію якого виділено 1164,0тис.грн. з державного бюджету та кошти місцевого бюджету в сумі 129,0 тис.грн. Загальна кошторисна вартість даного об’єкту складає 1506,052тис.грн.

За рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» у м.Трускавець здійснено реконструкцію спортивного майданчика зі штучним покриттям по вул.Садова 14 на території СЗШ №1.

Спорт вищих досягнень

Протягом останніх років Трускавець став спортивним центром нашого регіону, в якому проходять всеукраїнські та міжнародні змагання з різних видів спорту.

В січні 2019 року на базі гірськолижного комплексу “Bukovytsia” проведено міжнародні змагання згірськолижного спорту “Кубок BukovytsiaOPEN” спільно з з МЦ “Європейська інтеграція України”) та Федерацією лижних видів спорту України.

В березні 2018-2019 рр. Трускавець приймав Чемпіонат України з гірських автоперегонів «GrandPrixTruskavets», в якому змагались понад 25 екіпажів зі всієї України.

Також 2 роки поспіль в нашому місті проходить Чемпіонату України «Ралі Галіція».У цих перегонах взяли участь 35 екіпажів з України, а також 11 іноземних екіпажів (Німеччина, Латвія, Литва та Польща). В 2018 році в командному заліку команда RALLY TEAM TRUSKAVETS посіла ІІІ місце.

В квітні в місті-курорті традиційно проводиться Особистий чемпіонат України зі спортивного орієнтування, в якому взяли участь біля 700 спортсменів з різних областей України, а також спортсмени з Білорусії, Бельгії, Великої Британії, Туреччини та Естонії.

В червні на головній площі міста відбувається спортивно-розважальне свято «Парний Чемпіонат України зі стронгмену», модератором якого виступає Василь Вірастюк, володар титулу “Найсильніша людина світу 2004».

В серпні 2019 року в нашому місті проходив Чемпіонат України зі спортивної радіопеленгації на середніх дистанціях серед дорослих та юніорів,в якому взяли участь понад 300 учасників.

Протягом 2018-2019 році у вересні в м. Трускавець на центральній площі міста проходить “Олімпійський урок”, який відбувається за участі призерів Олімпійських ігор та за підтримки Львівського відділення НОК України спільно з міжнародним центром “Європейська інтеграція України”.

Трускавець вже вп’яте стає головною ареною Міжнародного турніру з хортингу. В листопаді 2018 року відбувся чемпіонат Європи з хортингу, в якому взяли участь понад 500 учасників із 10 країн світу. В січні 2019 року Трускавець приймав І етап Кубка Світу з хортингу, в якому взяли участь понад 300 учасників.

Досягнення спортсменів м. Трускавець

За підтримки відділу, трускавчанин Петро Олар, майстер спорту України міжнародного класу, 3 роки поспіль приймає участь у Чемпіонаті Європи з пауерліфтингусеред ветеранів. В 2017 році трускавчанин став чемпіоном Європи з пауерліфтингу серед ветеранів, що проходив в Чехії, здобувши 3 золоті нагороди. В 2019 році Олар Петро став срібним призером Чемпіонату Європи, що проходив в Румунії.

Трускавчанин Павло Білас, майстер спорту з вільної боротьби, здобув почесне 3 місце на Відкритому турнірі з вільної боротьби серед чоловіків та молоді «Тернове поле-2018» (м. Тернопіль, листопад 2018 року), а також отримав бронзову нагороду на Чемпіонаті України з вільної боротьби серед чоловіків, який проходив в м. Бровари Київської області в грудні 2018 року.

Олександра Хоменець, дитина з багатодітної сім’ї м. Трускавець, стала переможницею Відкритого Всеукраїнського турніру з вільної боротьби, який проходив в м. Києві в липні 2018 року, здобувши І місце у ваговій категорії до 53 кг серед дівчат 2003-2004 р.н.

Вихованці ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ» -чемпіони Світу з вільної боротьби (Гусяк Ірина серед студентів), Колос Мар’яна – бронзова призерка чемпіонату Світу серед кадетів, Космірак Анастасія – 5 місце у Чемпіонаті Світу серед юніорок з боксу, Гусяк Ірина та Колос Мар’яна чемпіони Європи з вільної боротьби, Гумецький Роман – срібний призер чемпіонату Європи з морських багатоборств ; багаторазові чемпіони та призери України з тенісу (Микитин Ірена, Гнатишин Марта, Микитин Яна), з волейболу (Нанівська Оксана, Асафат Марія, Михальчишин Оксана, Бєлова Ірина) з морських багатоборств (КісакГалина, МацюракАнастасія, Манюк Олена, Яцишин Ангеліна, Брильовський Юрій, Кулинич Микола, Вітєбський Артур, Гладкий Олег та Муцин Юліан).

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, за підтримки Трускавецької міської ради та Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «СПОРТОВЕЦЬ» забезпечує реалізацію державної політики у сфері фізичної культури та спорту на місцевому рівні, сприяє розвитку фізичної культури і спорту в місті, сприяє розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Довідку підготував начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради Роман Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *