«ГІРКЕ ЩАСТЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР»

      Чілійський поет, дипломат, і політичний діяч Пабло Неруда сказав дуже влучні теплі слова про Крим.

                           Крим  – це найпишніша медаль ,

                           Яку сам Бог подарував земній кулі.

      Природа наділила Крим неповторною красою і багатствами.

      А скільки легенд та переказів плинуть над цією землею…

      Скільки видатних осіб світової та вітчизняної історії були пов’язані своїми долями з Кримом…

     Крим – це земля надії. Земля, гіркота від втрати якої ніколи не дасть заспокоїтися. Крим має надзвичайно вигідне геополітичне розташування й тому завжди опинявся на шляху всіх хвиль міграцій та воєн, що котилися з Азії до Європи й  у зворотньому напрямку ще від античних часів.

    Його стратегічне значення свого часу оцінили кіммерійці, таври, скіфи,понтійські греки,сармати, римляни, готи,слов’яни, монголи, татари, турки, росіяни,англійці,німці, українці й багато інших народів.

    Проблеми сьогодення Криму, власне зумовлені тим що навали завойовників завжди спричиняли на території півострова примусове переселення місцевого населення.

Останні великі хвилі біженців із корінного населення півострова розв’язані із загарбанням Криму Російською імперією 1783 року,далі – Кримською війною, а потім Другою світовою війною ,коли 18 травня 1944 року розпочалася примусова депортація кримсько – татарського народу за наказом Сталіна.Було  скалічено долі 300 тисяч людей.

    Ця трагічна сторінка в історії кримсько – татарського народу відображена  у фільмі  «Хайтарма» . Це перший кримськотатарський  повноформатний художній фільм про депортацію кримських татар.

      Присутнім було запропоновано переглянути фрагмент фільму , який заставив не тільки переживати, він заставив відчути, він заставив задуматися  про  те, що біль людська це дійсно біль, це страшно, це жахливо, це просто не повинно повторитись. Запрошені на захід перейнялися трагічними сторінками історії  кримських татар. Також була  представлена книжкова виставка «Крим: дорога тисячоліть», де бажаючі могли ознайомитися з землею  Криму , його красою і його долею.

      

Підготувала провідний бібліотекар чит.зали О.Касперська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *