З  виявленням цієї хвороби її почали називати чумою ХХ століття, але сьогодні вона все так само продовжує залишатися найнебезпечнішою для людства.

         На  жаль вченим досі не вдалося знайти лікування, яке здатне позбавити людину від СНІДу та шляхи зараження ним сьогодні знає вже кожен школяр, хвороба, як і раніше продовжує  заковтувати своєю ненаситною пащею мільйони  людей. Саме тому не зайвим буде ще раз нагадати ­- треба бути пильними, щоб прожити довге і світле життя.

         Було б великою помилкою думати, що СНІД вибирає собі жертву тільки серед груп ризику. Ризик інфікування на ВІЛ із більшою чи меншою ймовірністю загрожує кожній людині. Вірус – убивця  розповзається планетою з невловимою швидкістю. Епідемія страшна не тільки смертями, а й тим, що призводить до тяжкоі соціальної та економічної деградації суспільства. Щодня у світі  СНІДом заражується до 5 тисяч осіб. Перед цією хворобою виявилися беззахисними дорослі й діти, багаті й бідні, чоловіки і жінки,білі й чорні, люди різного віросповідання.

         Учені не втрачають надії,деякі  навіть певні,що медикаменти, спроможні перемогти ВІЛ,неодмінно  з’являться у  найближчі 5-7 років. Що ж до вакцини для масового застосування, то, за їхніми прогнозами, вона з’явиться вже в нашому столітті. А поки що всі зусилля науковців і громадськості треба спрямувати на профілактику СНІДу.

         Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається  щорічно. Головна мета всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства  до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим ,як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ – СНІДУ.

         Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку , яку несе СНІД , і зробити все можливе , щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД  може увійти практично в кожний дім, кожну сім’ю.

         Символом боротьби зі СНІДом   є червона стрічка. Цей символ було використано в 1991 році вперше. Тепер кожен, хто надягає червону стрічку 1грудня, висловлює  свою надію на  майбутнє  без  СНІДу.

         Про це велася дискусія 20 грудня в приміщенні центральної бібліотеки,присутні дійшли висновку,що треба докласти зусилля на профілактику такої страшної хвороби людства.

                                    Підготувала зав.відділом обслуговування ЦБ  Г.Грицило

Залишити відповідь