Трускавецький історик та краєзнавець Іван Скибак презентував курорт на днях України в Європі

  Цьогорічні дні України в Європі присвятили встановленню дипломатичних відносин України з Болгарією, Румунією, Грецією та століттю української дипломатичної дружби. В рамках проекту відбулась низка наукових заходів, окремої уваги серед яких вартувала виставка архівних документів «Українська дипломатія 1917-1924 рр.: зародження національних традицій».

 Організаторами заходу виступили – Міністерство закордонних справ України, Посольство України в Республіці Болгарії, Посольство України в Республіці Молдова, Посольство України в Румунії, Генеральне Консульство України в Салоніках, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», Інститут історії України Національної академії наук України, Інститут історичних досліджень Болгарської академії наук, Інститут Аристотеля в Салониках, Міжнародний грецький університет (м. Салоніки), Інститут енциклопедичних досліджень Академії наук Молдови, Центральна наукова бібліотека А. Лупан Академії наук Молдови. Партнери Програми: Міжнародна громадська організація «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства», Інститут зовнішньої політики України, Інститут добросусідства, Чернігівська обласна рада, Трускавецька міська рада, Овідіопольска районна державна адміністрація.

  До української делегації увійшов 21 представник наукових закладів та товариств країни. «Ви тільки уявіть рівень заходу – академіки, доктора наук, посли та консули – Україну було представлено на найвищому рівні. І Трускавець теж», – розповідає учасник делегації трускавецький історик Іван Скибак. Пан Іван дослідник історії Трускавця та історії Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, експерт з питань паломництва, автор багатьох публікацій на релігійну та культурологічну тематику, музейник, краєзнавець, режисер, громадський діяч. У склад делегації потрапив як член Наукового товариства історії та міжнародних відносин. «Програма проекту була складена так, що ми перебували у кожній країні кілька днів. Мали зустрічі з місцевими науковцями, високо посадовцями, духівництвом. Також ми відвідували наукові інститути, академії та товариства. І, звісно, екскурси. З нами працювали досвідчені перекладачі та гіди, а в Бухаресті та Кишиневі нас водив містом сам Теофіл Рендюк – докт. істор. наук, директор Інституту добросусідства відомий український дипломат (Повірений у справах України в Республіці Молдова (2000-2001рр.) та Румунія (2005-2006 рр.) ). Між іншим, було не менш цікаво ніж з фахівцями», – посміхається дослідник.

  Метою Програми було показати розвиток та досягнення української дипломатії в Європі за останні сто років. Окрім членів делегацій, доповіді на пленарних засіданнях мали й іноземні колеги. «Дуже важливо, що не тільки науковці досліджували цю тему, а також посадовці найвищого чину. Так у Кишиневі Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Молдова Іван Гнатишин був присутнім на відкритті виставки архівних документів. У Софії на урочистостях був присутній Микола Балтажи – Надзвичайний і Повноважний ПосолУкраїни в Республіці Болгарії. В Салоніках – Генеральний консул України Олександр Воронін, в Бухаресті – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Олександр Баньков. Ці люди приклад сучасної української дипломатичної школи, і вони були там. Звісно, так сталося завдяки потужним організаторським здібностям та можливостям членів організаційного комітету», – зауважив Іван Скибак.

  На пленарному засіданні в Софії пан Іван мав доповідь на тему «Болгари в Трускавці». «Перед тим, як розпочати, я запропонував до перегляду англомовний проморолик про курорт. Глядачі-іноземці були в захваті. Але, що не менш цікаво, учасники української делегації після перегляду зізналися, що відкрили для себе Трускавець по-новому. Що ж стосується доповіді, я дослідив, що кількість болгар, які відвідували Трускавець у радянські часи була значно більшою. Звісно ж я доповіді запросив учасників Програми та колег-іноземців відвідати наш мальовничий Прикарпатський курорт», – прокоментував дослідник.

   Загалом програма тривала чотирнадцять днів. «Вільний час ми використовували для спілкування. У мене склалися теплі стосунки з усіма членами групи. Я багато розповідав їм про наші мінеральні води та медичні послуги, які надаються на курорті. Хочу висловити свою глибоку вдячність Ірині Матяш, Павлу Кривоносу, Інні Хоменській за можливість презентувати Трускавець на найвищому, науковому, міжнародному рівні. Щиро радію тому, що сьогодні курорт є справжнім європейським містом, у яке не соромно запросити гостей», – підрезюмував Іван Скибак.

  P.S. Вже сьогодні ми маємо перші плоди презентації курорту: Трускавець відвідав член делегації, директор інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика проф.,докт. мед. наук, Заслужений лікар України Олег Шекера. Науковець завітав у міську лікарню та виступив з презентацією про роль НМАПО ім.. П. Л. Шупика в реформуванні первинної медичної допомоги та розвитку сільської медицини в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *