Наталя Дзюбенко-Мейс – поетка, журналістка, громадська діячка. 

 Разом з чоловіком Джеймсом Мейсом, відомим науковим діячем і професором Києво-Могилянської академії, досліджувала питання голодомору 1932-33-х років. Після смерті чоловіка виступила упорядником книг «День і вічність Джеймса Мейса» та «Ваші мертві вибрали мене» – в якій зібрані матеріали його історичних досліджень.

 Пані Наталя розповіла, що має сентименти до Трускавця: «У 2002 році ми з Джеймсом провели прекрасний місяць в Трускавці. Ми мали прекрасне літо, гарно провели час з нашими друзями. В мене прекрасні спомини, – розповідає дослідниця, – я ніби винна перед Трускавцем, бо об’їхала практично всю Львівщину, а на Дрогобиччину не виходило. Тепер, коли у Трускавці з’явився духовний центр в особі Анни Литвин – мені видалася нагода».

 Також Наталія Дзюбенко-Мейс зізналась, що їй щоразу важко говорити на тему голодомору: «Але, такі зустрічі є необхідні. Сьогодні вразили студенти-філологи в Дрогобичі. З ними було дуже цікаво говорити, бо я знала, яка це аудиторія. Я чула, що є думання, що воно перекочується. Такі ж загальні лекціі, як на відкритті , даються найтяжче, бо не відомо з ким я говорю і кого переконую – тут зібралися різні люди».

 Дослідниця відзначила широку географію локацій фестивалю, яка дає можливість охопити більше читачів: «Я хотіла б поїхати в села. Там специфічна, закрита, я б сказала – консервативна публіка. Я б хотіла поговорити навіть не з дітьми, я б хотіла поговорити з дорослими людьми. Бо в нас зараз дорослі, як діти. Нам зараз не вистачає дорослих людей», – додала пані Наталія.

 Трускавчани та гості міста матимуть змогу відвідати читання поеми «Предтеча. Григорій Сковорода» та презентацію книги «Та, що біжить по стерні» авторства Наталії Дзюбенко-Мейс 26 жовтня. Локація: готель «Трускавець «365». Початок о 11.30 год.

Залишити відповідь

Перейти до вмісту