За минулий рік у Трускавці вдвічі зменшилась кількість підприємств-мінімізаторів

 На початок року кількість працівників, які отримували заробітну плату менше мінімальної, або й зовсім не мали офіційного працевлаштування, у Трускавці становила 1165 осіб. Станом на листопад 2018 року їх кількість зменшилась до 173 осіб, тобто на 85%. Що ж стосується підприємств-мінімізаторів – їх кількість в листопаді 2018 року становила 23 суб’єкти підприємницької діяльності, відповідно до 52-х в січні того ж року, тобто вдвічі менше.

 «Ми провели чималу роботу із цими підприємствами. При міській раді функціонує відповідна комісія, на яку неодноразово запрошували керівників санаторіїв та організацій, також члени комісії проводили виїзні раптові, перевірки. Як бачимо, це дало свої результати. Також велику роль зіграли ще два чинника. По-перше, навіть не зважаючи на введення воєнного стану, нам вдалося уникнути обвалу по відвідуваності. Так, була загроза втрати польських туристів, але ми провели інформаційну кампанію у польських містах-партнерах та втримали туристичний ринок. Тож керівники не мали морального права посилатися на малу кількість відпочивальників та скорочувати виплати персоналу. Також, тішить й те, що зростає свідомість трускавчан, які вимагають від роботодавців офіційного працевлаштування, бо тільки так вони зможуть отримати соціальні виплати (лікарняний, відпустка, відрахування до пенсійного фонду)», – зауважив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

 Нагадаємо, що роботодавцю, який платить «зарплату в конверті», не утримує і не платить з неї податки загрожує фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

 Фінансова відповідальність

 100 мінімальних зарплат – за недопуск державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати у конверті).

 30 мінімальних зарплат, – за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення:

фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, встановлений на підприємстві (тобто людина офіційно має працювати 4 години, але за фактом працює 8 годин);

виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;

порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць;

виплати не в повному обсязі.

1 мінімальна зарплата – за порушення інших вимог трудового законодавства. До цього виду штрафу відноситься і штраф за неподання або несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу.

 Адміністративна відповідальність

 Адміністративна відповідальність до роботодавця може застосовуватися практично до всіх порушених норм КЗпП. Але найчастіше зустрічаються на практиці:

30-100 неоподатковуваних мінімумів (нмдг) – за порушення вимог законодавства про працю (виплата зарплати з порушенням строків, у неповному обсязі; ненадання працівникам інформації, яка необхідна для нарахування пенсії; порушення терміну проведення атестації робочих місць; незаконне переведення працівника на неповний робочий день; звільнення працівника з порушенням трудового законодавства; відправлення працівника у відпустку без збереження зарплати понад встановленого законом терміну тощо.);

100-300 нмдг – за повторне порушення протягом року і за дії, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, самотнього батька. Матері або особи, яка замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

500-1000 нмдг – за допуск до роботи працівника без оформлення договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства без наявності дозволу на роботу;

1000-2000 нмдг – повторне порушення протягом року: допуск до роботи без відповідних документів (договір, контракт, наказ, дозвіл на роботу).

 Кримінальна відповідальність

 За одне і те ж порушення трудового законодавства роботодавець, окрім адміністративної, може нести ще й кримінальну відповідальність. Адміністративна відповідальність застосовується, якщо порушення у судовому порядку не визнано грубим.

 Зазначимо, що до кримінальної відповідальності роботодавець може бути притягнутий тільки за рішенням суду, а відкрити кримінальну справу можуть правоохоронні органи після звернення громадян, чиї права порушені, або контролюючих органів, які виявили факт порушення.

Залишити відповідь