Державна служба з надзвичайних ситуацій України повідомляє, що за останні три місяці в Україні зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, 9 з них – зі смертельним результатом.

За інформацією представників МОЗ України, ситуація зі спалахом ботулізму в Україні є дуже складною, оскільки на даний момент існує проблема з сироваткою проти цього захворювання.

На початку червня в Києві четверо людей захворіли на ботулізм після того, як вживали в їжу в’ялену рибу, придбану в супермаркеті. Одна особа після зараження померла.

У Херсоні у жінки діагностували ботулізм після того, як вона вживала в їжу в’ялену рибу.

У Сумах від ботулізму внаслідок вживання в’яленої риби помер 38-річний фельдшер швидкої медичної допомоги.

Крім того, випадки ботулізму зареєстровані в Полтавській, Сумській та Запорізькій областях. Вони також пов’язані з вживанням в’яленої або копченої риби.

Ботулізм – це важке токсикоінфекційне захворювання, в результаті якого відбувається ураження нервової системи.

Заразитися ботулізмом можна через їжу і воду, а також при попаданні в організм аерозолів, що містять найсильнішу органічну отруту ботулотоксин. Ботулотоксин також міститься в піску і грунті.

В основному зараження відбувається через вживання в’яленої, копченої та солоної риби, рибних, м’ясних, грибних і овочевих консервів, ковбаси і м’ясних продуктів у вакуумній упаковці, неочищеної картоплі, наприклад, запеченої у фользі. Відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо.

Уразливі місця – це слизові оболонки дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту, рани, пошкоджена шкіра і легені.

Від людини до людини інфекція не передається.

Інкубаційний період протікає від декількох годин до 2-5 днів. Хвороба розвивається швидко – в середньому від 18 годин до однієї доби.

При зараженні ботулізмом спостерігається блювота, діарея, слідом здуття живота, запор і затримка сечовипускання. Порушується зір – в очах каламутніє або двоїться, можуть розширюватися зіниці. Хворий відчуває м’язову слабкість, у нього відбуваються паралічі, ураження лицьового нерва. Також симптомами ботулізму є сухість у роті, порушення ковтання, гугнявість голосу. Зараження супроводжується підвищенням температури тіла, прискореним диханням, тахікардією, підвищенням кров’яного тиску, блідістю шкіри.

Важка форма хвороби може привести до летального результату.

Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається.

При перших симптомах отруєння необхідно відразу звернутися до лікаря.

У жодному разі не ігноруйте необхідність звернутися за медичною допомогою.

Будьте обережні!

Залишити відповідь

Перейти до вмісту