Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про доплати військовим

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроєкт № 9342 про доплати військовим. Цей документ пройшов перше читання 30 травня цього року.

Як і в першому читанні військовослужбовцям щомісячно платитимуть додаткову винагороду у 30-100 тисяч гривень. Доплата виплачується на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених урядом але для тих військовослужбовців які виконують бойові (спеціальні) завдання.

Доплати строковикам лишили 6000 грн. на місяць, а курсантам – 2350 грн. на місяць. Теж на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відпустки для військових дають на термін до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами. Курсанти зможуть піти у відпустку до 10 днів зимою + до 20 днів влітку.

Військових, яких призвали під час мобілізації не допустять до участі в бойових діях без курсу базової військової підготовки. Мінімальний термін такої підготовки — не менше одного місяця.

Норми, яких не було в першому читанні:

 Пораненим, яких визнані непридатними до військової служби та зарахували у розпорядження відповідних командирів, дали два місяці виплат за останньою займаною посадою, а з третього місяця до закінчення розпорядження їм нарахують додаткову виплату 20 100 грн за порядком Кабінету Міністрів України.

 Родинам тих, хто загинув внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тисяч грн.

 Тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти щомісяця надаватимуть додаткову винагороду у 100 тисяч грн. Мінімальний поріг доплати для інструкторів становитиме 15 тисяч грн.

 Щорічну відпустку строковикам збільшили з 10 до 30 днів, а безперервна відпустка на лікування може тривати не більше 4 місяців. Також строковики зможуть за бажанням переходити на мобілізацію.