В трускавецькому музеї презентували книжку про стебницьку Саліну

Цікавий та масштабний захід провели у суботнє надвечір`я 22 липня в музеї історії міста-курорту Трускавця. Тут при повній залі відбулася презентація книги стебничанки, вчительки СЗШ №3 м. Трускавця, депутатки Дрогобицької міської ради, щирої патріотки рідного краю Ганни Остапівни Іваночко.

Книга «Стебницька «Salina»: історії та постаті» написана при співпраці з колишнім директором Стебницького калійного заводу (в 1989-2001 роках) Зеновієм Вариводою, котрий був присутній на презентації та порадував гостей своїм виступом.

Також виступали директорка музею Галина Коваль, отець Василь Нестер, депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний, доктор історичних наук Тарас Вінцковський, доктор історичних наук з Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професор Леонід Тимошенко, місцевий краєзнавець, гірничорятувальник Любомир Ялоха, кандидатка філологічних наук Лілія Явір, директор БФ «Опіка майбутнього» (м. Львів) Андрій Баховський, волонтер зі Слов’янська Сергій Аннєчкін, вчителька Трускавецької СЗШ № 1 Лариса Барабаш. Модерував презентацію музикант та поет зі Стебника Ярослав Баран.

 Під час презентації проходила гра (квест-вікторина) «Соляний бум», підготовлена Надією Гірько, а також лунала музика – мелодія «Одинокий пастух» у виконанні Народного гурту «Чарівна сопілка» (Анастасія Семків, Олеся Беш, Анастасія Шепетько) під керівництвом Орести Сивохіп, та дві пісні від Я-Река (він же ведучий презентації Ярослав Баран).

Учасники презентації отримали цікаву інформацію про побудову соляних споруд в сусідньому Стебнику, про плюси та мінуси солевидобутку для нашого краю, в тому числі про карстові провалля. Стебник зараз хоче використати тему Саліни для розробки та реалізації ідеї промислового туризму, проте щодо спусків у підземні шахти є ряд перешкод, зокрема і безпекового характеру. Але ініціатори, серед яких і авторка книги Ганна Іваночко, крок за кроком вносять свій вклад у розвиток туристичного потенціалу Стебника, а тим самим і в потенціал всього регіону – нашої Дрогобиччини.

Фото Михайла Гриціва