Сьогодні, коли Україна повністю позбувається тяжкого тривалого російського гніту, ми як ніколи відчуваємо потребу у відродженні національних народних традицій та традиційної культури. Серед них – традиція водіння гаївок.

На жаль, те як саме виконували гаївки в селі Уличному ми помалу починаємо забувати. Тож щоби молодь зараз і в майбутньому не була змушена співати замість гаївки першу-ліпшу пісню, треба подбати про видання збірника “Уличненських гаївок”. З такою ініціативою виступив викладач студії сучасної музики Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва, автор музики гімну м.Бахмут Володимир Єпік, котрий знайшов прихисток у селі Уличне.

Для цього в неділю, 18 червня, у сільській бібліотеці Уличного для запису гаївок зібралися люди, які знали як звучали колись пісні, які виконувались тільки під час Великодніх свят, адже важливо передавати все традиційно. Ці люди не є професійними співачками, але співали як Бог на душу поклав. Для Ярослави Галик, Ірини Сирватки, Світлани Пилипів, Розалії Галик, Лесі Кіндракевич спів та народні традиції – велика любов.

Тепер працівники бібліотеки спільно з Володимиром Єпіком будуть працювати над виданням своєї маленької, проте цінної збірочки “Уличненські гаївки”.

Перейти до вмісту