Здаєте майно в оренду – подайте декларацію про доходи

Трускавецька ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що згідно  пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду.

Відповідно до підпункту 170.1.5 пункту 170.1 статті 170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, тобто підприємцем, то відповідальним  за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

У разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену статтею 119 прим. 1 ПКУ.

Декларацію про отримані у 2023 році доходи від надання майна в оренду необхідно подати  до 1 травня 2024 року.