Нова Українська Школа в дії!

Реформи в освіті незворотні! Вони мають на меті остаточно порвати з педагогікою та школою совєтського типу, котра мала на меті виховувати слухняних рабів системи і перейти до цивілізованих методів освітнього процесу, коли в центрі навчально-виховно-розвиваючого процесу – Людина як вільний індивід. Здобуття компетентностей (потрібних знань та вмінь застосовувати їх на практиці) та Дитиноцентризм – це основи НУШ (Нової Української Школи).

Реформа з впровадження НУШ триває декілька років, і в цьому навчальному році 5-й клас – вже НУШівський. Тобто, перший етап, коли НУШ впроваджувалася в початковій школі, пройдено, і зараз НУШ вийшла на якісно новий рівень базової школи.

Тож для педагогів Трускавецької громади, котрі навчатимуть учнів 5-х класів в 2023/2024 навчальному році, Центром професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти Трускавецької міської ради було організовано та проведено освітній хаб (семінар) «Нова Українська Школа в дії». Захід проходив на базі СЗШ № м. Трускавця.

На початку семінару до присутніх з вітальними словами звернулися начальник відділу освіти, молоді та спорту Дрогобицької районної військової адміністрації Петро Сушко, заступник міського голови Трускавця, депутат Львівської обласної ради Святослав Стефанків, секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Трускавецької міської ради Інна Форемна.

Завідувачка кабінету впровадження Нової Української Школи комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Марія Барна підняла надважливу тему хто ж гальмує процес впровадження принципів НУШ в життя і чому цей процес є незворотнім та необхідним.

Під час освітнього хабу вчителі української мови та літератури, іноземних мов, математики, інформатики, географії та інших предметів отримали цінні знання, які допоможуть їм впроваджувати принципи НУШ в життя. Семінар пройшов на дуже високому рівні, а педагоги з користю провели свій час. Фактично ЦПРПП на чолі з Інною Форемною зробив вдалу інвестицію у розвиток та вдосконалення компетентностей педагогічних працівників Трускавецької громади.