Новий алгоритм рекрутингу до ЗСУ: пояснення Міноборони

Міністерство оборони України повідомило про новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України.

Зазначається, що новий алгоритм покликаний замінити застарілі підходи – на зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби через центри рекрутингу та онлайн.

Так, кандидат може обрати вакантну посаду та військову частину у рекрутерів, у центрах рекрутингу на базі ЦНАПів, на онлайн-платформах (lobbyx.army; www.work.ua/zsu; defence.robota.ua; www.olx.ua/uk/rabota), на сайтах військових частин, в рекрутингових центрах окремих військових частин чи в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військові комісаріати).

Новий алгоритм рекрутингу до ЗСУ має чотири етапи:

– вибір посади та військової частини;

– співбесіда та комунікація з військовою частиною;

– оформлення у ТЦК СП;

– направлення для проходження військової служби.

Якщо в ході відбору визначається невідповідність кандидата обраній посаді, йому чи їй пріоритетно пропонуються інші посади в обраній військовій частині.

Зазначається, що якщо кандидат має досвід проходження військової служби протягом останніх 10 років та відібраний за прямою (спорідненою) ВОС – направляють безпосередньо до визначених військових частин відповідно до наданих рекомендаційних листів.

Водночас якщо кандидат не має досвіду проходження військової служби або відібраний за не прямою ВОС, то його чи її направляють до відповідного навчального центру, навчального батальйону резерву, на курси підвищення кваліфікації для проходження базової загальновійськової підготовки та/або фахової підготовки, та подальшого направлення до визначеної військової частини.